0

ونزوئلا دست به دامان بیت کوین شد!

464 بازدید

استفاده بانک مرکزی ونزوئلا از ارز های دیجیتال به منظور نجات دادن کمپانی نفتی این کشور

ونزوئلا قصد دارد با کمک ارزهای دیجیتال، شرکت دولتی نفتی خود یا Petroleos de Venezuela SA را از دست تحریم ها نجات دهد. بر اساس شنیده ها این کمپانی نفتی، گنجینه ای از بیت کوین و اتریوم دارد که در صورت تزریق این مقدار به بانک مرکزی ونزوئلا، می تواند هزینه تامین کنندگان خود را پرداخت کند. این کمپانی باور دارد که از طریق پرداخت های متداول، ممکن است با مشکل روبرو شود و پول های وارد شده را چه به صورت ارز دیجیتال یا پول معمولی دریافت نکند.

بانک مرکزی نیز در نظر دارد تا با ارائه طرح شمارش ارز های دیجیتال به عنوان ذخایر ملی، اقتصاد فروپاشیده این کشور را سر و سامان دهد. البته هنوز مشخص نیست که این کمپانی نفتی اتریوم و بیت کوین خود را از کجا به دست آورده یا اصلا چه مقدار از این ارز های دیجیتال را در اختیار دارد.

بیشتر بانک ها نسبت به تجارت با این کمپانی تحریم شده مردد هستند. این کمپانی نفتی در ماه گذشته به حدود ۷۰۰ میلیون دلار پول نفت فروخته شده خود را از طریق یوان چین دریافت کرد.

سقوط دارایی های ونزوئلا

همچنین هنوز معلوم نیست که آیا کمپانی های دیگر نیز این سیستم دادوستد را قبول می کنند یا خیر، زیرا ارز دیجیتال ماهیتی بدون هویت دارد و همواره احتمال پولشویی از طریق آن وجود دارد و ممکن است که بانک های دیگر با بانک مرکزی همکاری نکنند. یکی از دلایلی که کمپانی Petroleos de Venezuela SA خودش اقدام به فروش ارز های دیجیتال نیم کند، احتمال بالای مسدود شدن داد و ستد عنوان شده است. در حال که اقدام از طریق بانک مرکزی، این احتمال را کمتر می کند.

با این حال احتمال وضع محدودیت های جدید نیز برای این سیستم دور از انتظار نیست و شاید مبادلات از طریق ارز دیجیتال هم برای بانک مرکزی ونزوئلا محدود شود. به نوعی می توان این تلاش را به مثابه تیری در تاریکی زدن دانست، زیرا اقتصاد ونزوئلا حال و روز خوشی ندارد و این کار شاید جزو آخرین روزنه های امید این کشور برای بلند کردن اقتصاد زمین خورده اش باشد.

[megapros]

بیشتر بخوانید:

راه حل ارسال اشتباه رمز ارز به کیف پول اشتباه!

[/megapros]

باید دید که آیا این تصمیم کمپانی نفتی مورد قبول بانک مرکزی قرار می گیرد یا خیر. همچنین آیا دیگر بانک ها هم زیر بار این کار خواهند رفت؟

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ipsa.co.ir/?p=6368
اشتراک گذاری:
مهندس حسین درخشان
[ Web developer ] & [ Ui - Ux Designer ]
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد ونزوئلا دست به دامان بیت کوین شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.