ارسال رمز ارز به کیف پول اشتباه!

اگر رمزارز های خود را به یک آدرس کیف‌پول اشتباهی ارسال کنم؟

برخی پلت‌فرم‌ های مبادله‌ی رمزارزی با دریافت کارمزد، خدماتی از جمله بازیابی دارایی‌های رمزارزی بین زنجیره‌ای(Cross-Chain Recovery) در اختیار کاربران خود قرار دهند، برخی صرافی‌ها قادر نیستند که پس از انجام یک تراکنش و انتقال رمزارز، به شما کمک کنند. در رابطه با این موضوع، نگاهی به سیاست‌های دو صرافی بزرگ خواهیم داشت.

صرافی رمزارزی بایننس(Binance) که از لحاظ میزان حجم مبادله در حال حاضر بزرگ‌ترین صرافی رمزارزی جهان محسوب می‌شود. این صرافی به کاربران خود هشدار می‌دهد که در صورت رخ دادن چنین سناریویی، «هیچ اطلاعاتی در رابطه با مالک کیف‌پول رمزارزی ندارد و نمی‌تواند در بازپس‌گیری رمزارزها به شما کمک کند». تنها راه این است که در صورت شناخت مالک آدرس کیف‌پول، با او ارتباط برقرار کرده و درخواست بازگشت وجه نمایید.

 

با این حال، صرافی رمزارزی OKEx رویکرد متفاوتی در رابطه با این موضوع دارد. علاوه بر اینکه صرافی مذکور از کاربران خود می‌خواهد که چندین مرتبه آدرس مربوط به مقصد را چک کنند، اعلام نموده که در صورت بروز چنین اشتباهاتی، سعی می‌کند به کاربران خود کمک کند. این صرافی اعلام نموده که «ما قول می‌دهیم در زمینه‌ی بازیابی دارایی‌ها به کاربران خود کمک کنیم. کاری که حتی بسیاری از صرافی‌های رمزارزی دیگر آن را غیر ممکن می‌دانند».

به دلیل سیاست‌های متفاوت هر صرافی رمزارزی، باید این دو نکته‌ی ساده را همیشه به یاد داشته باشید. اولا، از آنجایی که آدرس‌های کیف‌پول رمزارزی معمولا رشته‌های طویلی از اعداد و حروف هستند و ممکن است در زمات وارد کردن آن‌ها دچار خطا شوید، آدرس‌های مربوط به کیف‌پول مقصد را به جای تایپ کردن، کپی کنید. ثانیا، همیشه قبل از فشردن کلید «ارسال»، آدرس مورد نظر را چندین مرتبه چک نمایید.

استخراج رمز ارز
کلمه استخراج (به انگلیسی Mining) در دنیای رمز ارزها به معنی تولید و تأیید تراکنش ارز رمز نگاری شده از طریق حل مسائل کامپیوتری است.از آنجا که ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین ماهیت غیرمتمرکز دارند، برای کار کردن شبکه آنها نیاز است تا افرادی در سراسر دنیا برای پیشبرد این شبکه فعالیت داشته باشند و سرویس‌ها و خدماتی را در اختیار شبکه قرار دهند. برای افرادی که در این امر مشارکت می‌کنند پاداش‌هایی در نظر گرفته شده‌است که در قالب ارزهای دیجیتالی به آنها تعلق خواهد گرفت. این پاداش‌ها باعث تولید ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین و اتریوم و… می‌شود.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی خسته شده است لطفا CAPTCHA را دوباره بارگذاری کنید