0

بدافزار BlackSquid در کمین ارز دیجیتال

383 بازدید

مرکز افتای ریاست جمهوری اعلام کرد: به تازگی بدافزار جدیدی با نام BlackSquid شناسایی شده است که به منظور انتقال کاوشگر رمزارز، از اکسپلویت های مختلفی بهره می برد.

هدف اصلی بدافزار BlackSquid نصب اسکریپت کاوش رمزارز XMRig روی وب سرورها، درایوهای شبکه و دستگاه های ذخیره سازی قابل حمل است.

بدافزار BlackSquid از اکسپلویت های خطرناکی از جمله EternalBlue، DoublePulsar، CVE-2014-6287 (اکسپلویت مربوط به باگ Rejetto HTTP File Server) و CVE-2017-12615 (نقص امنیتی در Apache Tomcat) و CVE-2017-8464 (یک نقص Shell در Microsoft Server) و سه اکسپلویت مرتبط با ThinkPHP بهره می برد.

[megapros]

بیشتر بخوانید:

بایننس کاربران آمریکایی را محدود می کند!

[/megapros]

علاوه بر این اکسپلویت ها، BlackSquid دارای قابلیت های انجام حمله جستجو فراگیر (Brute-force)، ضد مجازی سازی، جلوگیری از دیباگ، تکنیک های ضد سندباکس و همچنین انتشار به صورت کرم است.
فرایند آلودگی توسط این بدافزار از یکی از این سه نقطه آغاز می شود، یک صفحه وب آلوده، اکسپلویت ها یا درایوهای شبکه قابل حمل.

به منظور جلوگیری از شناسایی و تحلیل، بدافزار بررسی های مختلفی مانند وجود نام کاربری، درایور یا DLLهایی که بیانگر سندباکس یا مجازی سازی هستند را انجام می دهد.
بدافزار پس از نفوذ به یک وب سرور، با استفاده از یک نقص اجرای کد از راه دور سطح دسترسی یک کاربر سیستمی محلی را به دست می آورد و سپس payloadهای نهایی را اجرا و در ادامه بدافزار خود را در شبکه منتشر می کند.

payloadهای بدافزار BlackSquid دو مولفه کاوش رمزارز XMRig هستند که یکی از آن ها منبع آن است و دیگری در سرور آلوده دانلود می شود.

در صورتی که یک کارت گرافیکی Nvidia و AMD در سیستم هدف یافت شود، مولفه دیگری منتقل می شود تا رمزارز بیشتری توسط پردازنده گرافیکی استخراج شود.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ipsa.co.ir/?p=6202
اشتراک گذاری:
مهندس حسین درخشان
مهندس حسین درخشان
[ Web developer ] & [ Ui - Ux Designer ]
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد بدافزار BlackSquid در کمین ارز دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی خسته شده است لطفا CAPTCHA را دوباره بارگذاری کنید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.