0

تهدید ارز های دیجیتال توسط دولت هند

158 بازدید

پیش‌نویس لایحه‌ای که در آن به وضوح ارزهای دیجیتال ممنوع اعلام شده‌اند، در حال دست به دست شدن میان ادارات مختلف دولت هند است.

کمیته‌ی متشکل از اداره‌ی امور اقتصادی (DEA)، اداره‌ی مرکزی مالیات مستقیم (CBDT)، اداره‌ی مرکزی مالیات و گمرک غیرمستقیم (CBIC) و اداره‌ی صندوق آموزش و حمایت از سرمایه‌گذاران (IEPFA)، از ایده‌ی ممنوعیت کامل فروش، خرید و صدور هرگونه ارز دیجیتال حمایت کرده‌اند.

گفته می‌شود که این کمیته همچنین قصد دارد گزینه‌ای را برای ممنوعیت ارزهای دیجیتال طبق قانون پیشگیری از فعالیت‌های پولشویی (PMLA) در نظر بگیرد زیرا از این ارزها می‌توان برای پولشویی استفاده کرد.

وزارت امور شرکتی هند اعلام داشت که از ارزهای دیجیتال در فعالیت‌های کلاه‌برداری برای فریب سرمایه‌گذاران زودباور استفاده می‌شود.

[megapros]

بیشتر بخوانید:

آژانس امنیت ملی بازیچه بد افزار جدید استخراج ارز های دیجیتال

[/megapros]

[megadesc]در ماه فوریه، دیوان عالی هند، به مقامات این کشور چهار هفته فرصت داد تا پیش از آن که پرونده‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال از جمله احزابی که خواستار لغو بخشنامه‌ی منتشرشده از سوی بانک مرکزی هند هستند را متوقف سازد، سیاست‌های قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال را مطرح کنند.[/megadesc]

در همان ماه، هیئتی به رهبری وزیر امور اقتصادی هند گزارشی مبنی بر افزایش نگرانی‌ها در خصوص تأثیر ارزهای دیجیتال بر ارز فیات محلی این کشور در صورتی که این ارزها برای انجام پرداخت‌ها پذیرفته شوند، منتشر کرد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ipsa.co.ir/?p=5953
اشتراک گذاری:
مهندس حسین درخشان
مهندس حسین درخشان
[ Web developer ] & [ Ui - Ux Designer ]
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد تهدید ارز های دیجیتال توسط دولت هند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی خسته شده است لطفا CAPTCHA را دوباره بارگذاری کنید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.