0

سرقت ۲.۵ میلیون دلار اتریوم در هک صرافی کریپتوپیا !

336 بازدید

 صرافی نیوزیلندی کریپتوپیا (cryptopia) پس از تشخیص یک هک بزرگ که ظاهراً خسارات قابل توجهی را به دنبال داشته، خدمات خود را به تعلیق انداخته است.

پس از کشف یک رخنه امنیتی، خدمات صرافی ارز دیجیتال کریپتوپیا از دسترس خارج شد. بر اساس پست توییتری این صرافی، هک مورد نظر روز دوشنبه ۱۴ ژانویه اتفاق افتاده است.

این صرافی ابتدا به صورت عمومی خبر یک «تعمیر و بروزرسانی خارج از برنامه» را اعلام کرد و پیش از آنکه با انتشار یک اعلامیه رسمی هک صرافی خود را علنی کند، چندین بروزسانی جزئی را پیاده کرده بود.

بنابر اعلام امروز صرافی کریپتوپیا، آژانس ها و مقامات دولتی از جمله پلیس نیوزیلند و واحد مبارزه با جرایم فناوری، از این اتفاق مطلع شده اند، در حال بررسی این موضوع هستند، و این حادثه را به عنوان یک جرم بزرگ در نظر گرفته اند.

گزارش‌ها حاکی از این است که طی این حمله هکرها موفق به سرقت ۱۹,۳۹۱ واحد اتریوم به ارزش حدودی ۲.۵ میلیون دلار شده‌اند.

[megapros]

بیشتر بخوانید:

استخراج بیت کوین با گوشی

[/megapros]

در حال حاضر حجم کل معاملات روزانه صرافی کریپتوپیا در کوین مارکت کپ صفر نمایش داده می شود. بیش از ۸۰۰ دارایی دیجیتال و چند جفت معاملاتی در این صرافی لیست شده است که شامل تعدادی از دارایی های ارز دیجیتال مقیاس کوچک هستند.

با انتشار خبر هک صرافی کریپتوپیا، جامعه‌ی کریپتو واکنش نشان داد و این اتفاق با نگرانی ها و بدبینی های موجود در فضای ارز دیجیتال همراه شد.

پیش از این در تابستان گذشته، کریپتوپیا به دلیل بروز مشکلات غیر منتظره ای که نیازمند بررسی بیشتر بودند، یک تعمیر و بروزرسانی برنامه ریزی شده را پیش از زمان مقرر اجرا کرد و با این اقدام باعث افزایش نگرانی در میان کاربران خود شد. این حرکت باعث شد که حتی بعد از پایان تعمیر و بروزرسانی، کاربران مشکلاتی را در رابطه با برداشت از حساب گزارش کنند.

در سال ۲۰۱۸ صرافی کریپتوپیا توکن تنظیم شده با نرخ دلار نیوزیلند که با عنوان NZDT نامگذاری شده است را راه اندازی کرد. بنا بر گزارش های موجود NZed اولین توکن ارز دیجیتال وابسته به دلار نیوزیلند است.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ipsa.co.ir/?p=5222
اشتراک گذاری:
مهندس حسین درخشان
مهندس حسین درخشان
[ Web developer ] & [ Ui - Ux Designer ]
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد سرقت ۲.۵ میلیون دلار اتریوم در هک صرافی کریپتوپیا !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی خسته شده است لطفا CAPTCHA را دوباره بارگذاری کنید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.