0

بررسی ۲۰ لایحه مربوط به اقتصاد دیجیتالی در پارلمان روسیه

222 بازدید

پارلمان روسیه با انتشار بیانیه ای لوایح مرتبط به اقتصاد دیجیتالی را در اولویت جلسات آتی قرار داد که می تواند به برتری این کشور در اکوسیستم ارزهای مجازی منجر شود.

«ویاچسلاو ولودین» رئیس مجلس دومای روسیه با اشاره به مزایای قابل توجه جنبه های مختلف اقتصاد دیجیتال نظیر جمع سپاری، دارایی های مالی و حقوق دیجیتال؛ خواستار در اولویت قرار گرفتن آنها توسط نمایندگان شد:

ایجاد چارچوب قانونی مطلوب برای توسعه اقتصاد دیجیتال ما را نسبت به کشورهای رقیب در موقعیت برتر قرار می دهد.

ولودین در بخش دیگری از سخنانش از آماده سازی ۲۰ لایحه مربوط به اقتصاد دیجیتال خبر داده و از نمایندگان خواست پیش از رای به این موارد کیفیت آنها را به دقت تجزیه و تحلیل کنند. برخی اعضای پارلمان قبلا تلاش هایی را برای قانونی کردن ارزهای دیجیتال صورت دادند اما پیش نویس آنها به خاطر مبهم ماندن جنبه های متعدد رد شد. دو ماه قبل دوما با صدور مجوز ذخیره دارایی های کسب و کارها و شخصیت های حقوقی در قالب بلاکچین یک گام به پیاده سازی اقتصاد دیجیتال نزدیکتر شد.

[megapros]

بیشتر بخوانید:

رای گیری با اتکنولوژی بلاک چین

[/megapros]

در لوایح جدید نیز احتمالا موارد دیگری نظیر ارزکاوی، ذخیره ارزهای دیجیتال و داد و ستد آن توسط افراد عادی به چارچوب مورد نظر ولودین اضافه خواهند شد.

هرچند ارزهای مجازی در روسیه غیرقانونی نیستند اما این کشور همیشه واکنشی نه چندان خوشایند به آن داشته و پلیس نیز دستگاه های خود پرداز رمزپول را به بهانه نگرانی از نقل و انتقال غیرقانونی پول با کشورهای دیگر ممنوع کرده است.

با این حال اقتصاد روس ها در معرض تحریم های ایالات متحده قرار دارد و استفاده از ارزهای دیجیتال می تواند به دور زدن این تحریم ها و کاهش تاثیر آنها بر بدنه مالی کشور کمک کند. مطرح شدن اقتصاد دیجیتال در دومای روسیه گام مهمی برای روی آوردن این کشور به ارزهای دیجیتال خواهد بود. پیش از این توافقنامه هایی بین روسیه، ارمنستان و لابراتور بلاکچین ایران برای توسعه جایگزین سیستم بانکی سوییفت با استفاده از فناوری بلاکچین به امضا رسید که هدف از آن هم غلبه بر تحریم های خارجی بود.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ipsa.co.ir/?p=5177
اشتراک گذاری:
مهندس حسین درخشان
مهندس حسین درخشان
[ Web developer ] & [ Ui - Ux Designer ]
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد بررسی ۲۰ لایحه مربوط به اقتصاد دیجیتالی در پارلمان روسیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی خسته شده است لطفا CAPTCHA را دوباره بارگذاری کنید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.