0

تاثیر تحریم روسیه، بر بازار ارز های دیجیتال

357 بازدید

 اعمال تحریم‌های احتمالی آمریکا علیه روسیه، این کشور را مجاب خواهد ساخت که درصدی از ذخایر ارزی خود را به بیت کوین تبدیل کند.

تحریم‌های جدید، محرکی برای شروع بازار صعودی

روند نزولی بازار ارزهای دیجیتال که از ماه نوامبر ۲۰۱۸ شروع شده و همچنان به قوت خود باقی است، ممکن است سریع‌تر از آنچه پیش‌بینی شده بود خاتمه یابد زیرا ، احتمال شروع روند صعودی بیت کوین در ماه فوریه وجود دارد.

«ولادیسلاو گینکو» سخنگوی آکادمی اقتصاد ملی و اداره امور عمومی مسکو که نهادی وابسته به ریاست جمهوری روسیه است، اظهار داشت که تحریم‌های جدید، می‌تواند روسیه را ناچار سازد که به بیت کوین روی آورد.

گینکو در این خصوص گفت:

به دلیل تحریم‌های آمریکا، مقامات روسیه ناگزیر شده‌اند که دلار آمریکا و تمام دارایی‌های مرتبط با این کشور را کنار گذاشته و به‌صورت بسیار گسترده‌ای در بیت کوین سرمایه‌گذاری کنند.

وی همچنین افزود:

بانک مرکزی روسیه، ناچار خواهد بود که حداقل بخشی از ذخیره ارزی ۴۶۶ میلیارد دلاری خود را برای جلوگیری از بحران مالی، در فرم دیگری ذخیره کند.

بنا بر اظهارات گینکو، موج اولیه سرمایه‌گذاری عظیم دولت روسیه در بیت کوین می تواند در هفته‌های آتی شروع شود و ارزشی معادل میلیاردها دلار را وارد بازار ارزهای دیجیتال کند. این پژوهشگر روسی معتقد است که موج جدیدی از تحریم‌های اعمال‌شده توسط کنگره آمریکا در برابر روسیه، به‌عنوان تسریع‌کننده‌ای برای خرید کلان ارز دیجیتال بیت کوین عمل خواهد کرد.

[megapros]

بیشتر بخوانید:

روسیه به قطب ماینینگ جهان تبدیل می شود

[/megapros]

گینکو: بیت کوین، کلید بقای روسیه است

گینکو به‌عنوان یکی از پیش‌گامان و طرفداران ارزهای دیجیتال، در برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی متعددی در کشور روسیه شرکت داشته و پیوسته در تلاش بوده است که مقامات و مردم را درباره تأثیرات مثبت پرچم‌دار ارزهای دیجیتال، آگاه سازد.

وی در مورد ضرورت سرمایه‌گذاری بانک مرکزی در بیت کوین سخن گفته و همواره تأکید کرده است که سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال به دلیل اینکه فروش بیش از حدی داشته‌اند، می‌تواند باعث برتری قابل‌توجه روسیه نسبت به کشورهای دیگر شود.

در حالی که هنوز مشخص نیست که آیا تلاش‌های گینکو حاصلی در بر خواهد داشت یا خیر، برخی از پیش‌بینی‌های این کارشناس با دقت زیادی به تحقق پیوسته‌اند. روسیه یکی از کشورهایی است که در حال حاضر ارزهای دیجیتال را ممنوع اعلام نکرده و در عین حال، قوانین سختی در رابطه با این ارزها را اعمال نکرده است.

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ipsa.co.ir/?p=4824
اشتراک گذاری:
مهندس حسین درخشان
مهندس حسین درخشان
[ Web developer ] & [ Ui - Ux Designer ]
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد تاثیر تحریم روسیه، بر بازار ارز های دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی خسته شده است لطفا CAPTCHA را دوباره بارگذاری کنید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.