0

MIT پیش بینی می کند که فناوری بلاکچین در سال ۲۰۱۹ گسترده تر خواهد شد

226 بازدید

MIT پیش بینی می کند که فناوری بلاکچین در سال ۲۰۱۹ گسترده تر خواهد شد!

موسسه ی فناوری ماساچوست پیش بینی کرده که فناوری بلاک چین در سال ۲۰۱۹ بسیار گسترده تر خواهد شد. طبق گزارشاتی که موسسه ی (Massachusetts Institute of Technology (MIT  به تازگی منتشر کرده است فناوری بلاکچین به یکی از فناوری های گسترده و بلوک های اصلی در سال ۲۰۱۹ تبدیل می شود.

این بررسی ها نشان می دهد که اگر فناوری بلاکچین به همین منوال پیش رود یکی از بلوک های اصلی سال جاری می شود، این درصورتی است که این موسسه در اوایل فناوری بلاکچین را یکی از خسته کننده ترین و بیهوده ترین فناوری ها خواهد شد.

در سال ۲۰۱۷ زمانی که طرح فناوری بلاکچین مطرح شد آن را بعنوان یک انقلاب در تکنولوژی مالی نامیدند و در سال ۲۰۱۸ کم کم گسترده تر شد و در سال ۲۰۱۹ قطعا بیش از پیش گسترده تر می شود و خیلی دگرگون خواهد شد. طی این مدت که دفتر کل توزیع فناوری بلاکچین را مورد بررسی قرار داده است ، این فناوری نه تنها برروی سیستم های مالی بلکه برروی اقتصاد و صنعت جهان نیز بسیار تاثیر گذاشته است.

بیشتر بخوانید:

نخستین سری پروژه های بلاکچین در آزمایشگاه  Binance

این روزها  تعدادی از شرکت های بزرگ از تکنولوژی بلاکچین بعنوان یکی از مسیرهای اصلی خود استفاده می کنند.  مهمتر از همه، Walmart یکی از بزرگترین شرکت های خرده فروشی آمریکایی است که دارای بزرگترین شبکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای موادغذایی، سوپرمارکت‌ها و هایپرمارکت‌ها در جهان است.

این شرکت پیشرفت های بزرگی در استفاده از بلوک چینی برای مدیریت زنجیره تامین خود داشته و انتظار دارد تا بیشترین تامین کنندگان را در اختیار داشته باشد. این بررسی ها نشان میدهد که، “Walmart سیستم پایدار خصوصی را به عنوان یک ردیاب تامین مواد غذایی آزمایش می کند و اعلام کرده که در سال ۲۰۱۹ از فناوری بلاکچین بسیار گسترده تر در ماه سپتامبر استفاده خواهد کرد.

و همچنین اعلام کرده است که در حال گسترش فروشگاه هایی در فرانسه است و این شروع به استفاده از بلوچین به عنوان وسیله ای برای اطمینان از کیفیت غذا و ایمنی بهترین روش است. این شرکت معتقد است که این فناوری می تواند تاثیر بسیار مثبتی بر تجارت الکترونیک داشته باشد.

Patrick Byrne که پیشروی صنعت تجارت الکترونیک است و بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Overstock.com می باشد، اخیرا اظهار داشت: “انقلاب تکنولوژیکی Blockchain پتانسیل بیشتری نسبت به چیزی که تاکنون در تاریخ دیده ایم، دارد. این به معنای بزرگتر از انقلاب بلاکچین است که باعث بازسازی جامعه خواهد شد.

حنی این روزها این خبر به گوش می رسد که صنعت خودروسازی نیز قصد استفاده از فناوری بلاکیچن را دارد. که بسیاری از مدیران در این زمینه اظهار داشته اند که فناوری بلوچین می تواند امنیت و شفافیت بیشتری را ارائه دهد که باعث بهبود زنجیره های عرضه و کیفیت محصولات آنها خواهد شد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ipsa.co.ir/?p=4639
اشتراک گذاری:
Avatar
خانم پریسا نصرتی
مترجم، نویسنده و فعال حوزه ارز دیجیتال در خدمت شما هستیم. با نظرات سازنده مارا یاری کنید.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد MIT پیش بینی می کند که فناوری بلاکچین در سال ۲۰۱۹ گسترده تر خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی خسته شده است لطفا CAPTCHA را دوباره بارگذاری کنید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.