0

روند دولتی شدن ارزهای دیجیتالی

142 بازدید

روند دولتی شدن ارزهای دیجیتالی

گسترش ارز دیجیتالی ، از سال ۲۰۱۴ به وسیله بانک مرکزی در مجامع ملی به چالش کشیده شد. ارزهایی را که بانک ملی منتشر کرده بود CBDC نام دارند و در بانک تسویه حساب بین‌الملل و صندوق بین‌المللی پول به بحث کشیده شده اند. گزارشاتی که از سوی بانک های مرکزی جهان آمده نشان می دهد که آن ها به مهم بودن فناوری بلاک چین پی برده اند. ولی استفاده از آن برای خرید روزانه قابل اهمیت نیست.

طوری که نظر مردم هر کشوری با کشور دیگر در مورد کارت اعتباری و تلفن همراه تفاوت دارد، اولویتشان هم در مورد کارمزد تراکنش و سود سپرده ها با هم فرق می کند و همین ها باعث عدم نشان دادن الگوی مشخصی از ارز دیجیتال به مردم شد.

سمت و سوی ارز دیجیتال دولتی

برای اینکه ارزهای دیجیتال مورد قبول قرار می گیرند به یک طراحی ساختاری نیاز داریم که نیازهای مصرف کننده، عادت پرداخت و اولویتشان را مورد توجه قرار دارد.

گزارشی که توسط R3 انجام شده به بررسی همه جانبه ارز دیجیتال دولتی به وسیله برزیل پرداخت. کشور برزیل رتبه ۸ اقتصاد را در دنیا دارد. این گزارش شامل بررسی خاص بازار برزیل و نکات مهمی که هنگام انتشار رمز ارز اینترنتی بانک مرکزی باید به آن توجه داشته باشد.

ارز دیجیتال دولتی برای مردم

به علت استفاده از پول نقد و به افزایش بکار گیری در برخی از کشورها، مردم به سمت روش های پرداخت الکترونیکی روی می آورند. تعدادی از شرکت ها در کشورهای مختلف با ارائه راه کارهای مختلف به گسترش این روش ها کمک می کنند. این راه کارها بر مبنای پول نقد انجام می گیرد. با این وجود اگر انتشار ارز دیجیتال بر پایه ساختارهای لازم باشد شاهد پیشرفت خوبی در زمینه شیوه های پرداخت در تمام جهان خواهیم بود. استفاده از خدمات بانکی در تمام کشور حتی نقاط محروم و انتقال راحت پول از مزایای آن است.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ipsa.co.ir/?p=4489
اشتراک گذاری:
Avatar
خانم پریسا نصرتی
مترجم، نویسنده و فعال حوزه ارز دیجیتال در خدمت شما هستیم. با نظرات سازنده مارا یاری کنید.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد روند دولتی شدن ارزهای دیجیتالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی خسته شده است لطفا CAPTCHA را دوباره بارگذاری کنید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.