0

کمک هزینه دانشجویان ایرانی بصورت ارز دیجیتال پرداخت می شود!

129 بازدید

کمک هزینه دانشجویان ایرانی بصورت ارز دیجیتال پرداخت می شود!

کمک  هزینه ، یکی از خبرنگاران روزنامه گاردین در تاریخ ۱۷ دسامبر اعلام کرد که دانشجویان ایرانی برای گرفتن پول از ایران به منظور هزینه تحصیل خود در بریتانیا می توانند از ارز دیجیتال استفاده کنند.

به دلیل افزایش تحریم هایی که علیه بانک و دیگر نهاد از جانب آمریکا صورت گرفته است دیگر امکان انتقال پول از کشور ایران به کشور های آسیا غربی وجود ندارد.

طبق گزارشی که از ایران وایر منتشر شده است صدها دانشجو در کل انگلستان تحت تاثیر تحریم ها قرار گرفته اند و گزارش های زیادی به دست آمده است که خانواده ها دچار مشکل های فراوانی بری انتقال پول به فرزندانشان شده اند

و برای اینکه پول را به دست فرزندانشان برسانند مجبورند بیش از هزاران پوند خرج کنند و یا اینکه شخصا به انگلستان سفر کنند و هزینه مد نظر را به فرزندانشان بدهند‌.
به همین دلیل ، بعضی از دانشجویان برای انجام تراکنش های خود و انتقال مالی از بیت کوین و دیگر ارز های دیجیتالی استفاده می کنند.

وضعیت کشورهایی که تحریم شده اند:

کشور ایران نیز اخیرا از سیستم ارتباط مالی سوئیفیت که بیش از ۱۱۰۰۰ نهاد مالی در سرتاسر جهان را به هم متصل کرده بیرون آمده است ، حتی بخشی از تلاش های ترامپ ایجاد فشار بر روی سوئیفیت و محروم کردن ایران از این سیستم مالی بود تا از این طریق بتوانند به مذاکره مجدد در رابطه با مسائل هسته ای ایران روی بیاورند.

هم اکنون افراد ، سازمان ها در ایران ، ونزوئلا و روسیه در حال حاضر تحت تحریم های آمریکا و غرب هستند و کشور ونزوئلا برای فروش رفتن نفت و مشتقات نفتی خود از ارز های دیجیتالی به تام پترو استفاده می کنند.

بیشتر بخوانید:

بدست اوردن ارز دیجیتال رایگان

از طرف دیگر به نظر می رسد که برخی از افراد به دلیل سهولت و تسهیلات ارز های دیجیتالی و همچنین مشکلاتی که وجود دارد از ارز دیجیتالی استفاده می کنند.
همچنین طبق نظرسنجی Humans net مشخص شده است بیش از ۳۹ درصد از آزاد کارها و یا فیلنسر ها گرفتن حقوق خود از ارز های دیجیتالی استفاده می کنند ، از طرفی کاربران در مقایسه بین شبکه های بانکی سنتی و کریپتو به دلیل هایی مانند کارمزد های کم انتقال ، آسانی و امنیت در پرداخت های بین المللی به ارز دیجیتال اشاره کردند. به همین دلیل است که کمک هزینه ، دانشجویان ایرانی بصورت ارز دیجیتال پرداخت می شود.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ipsa.co.ir/?p=4444
اشتراک گذاری:
Avatar
خانم پریسا نصرتی
مترجم، نویسنده و فعال حوزه ارز دیجیتال در خدمت شما هستیم. با نظرات سازنده مارا یاری کنید.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد کمک هزینه دانشجویان ایرانی بصورت ارز دیجیتال پرداخت می شود!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی خسته شده است لطفا CAPTCHA را دوباره بارگذاری کنید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.