0

پنجمین ماهواره فضایی بیت کوین راه اندازی شد!

125 بازدید

پنجمین ماهواره فضایی بیت کوین راه اندازی شد!

پنجمین ماهواره فضایی بیت کوین ، نیز به فضا فرستاده شد تا کاربران بیشری بتوانند از خدمات آن استفاده کنند. طبق گزارشاتی که در ۱۷ دسامبر توسط Forbes منتشر شده است، شرکت بلاک استریم خدمات ماهواره ای خود را گسترش داده و پنجمین ماهواره فضایی بیت کوین را برای راحت بودن کاربران به فضا فرستاده است.

به عقیده ی مدیر عامل این شرکت هرچه توسعه ی امکانات و اختیاراتی که در اختیار کاربران قرار می گیرد بیشتر باشد در نتیجه آنها کاربران بیشتری به خرید ارزهای دیجیتال رو می آورند و پنجمین ماهواره فضایی بیت کوین ،  که در فاصله ی کمتر از یک ماه فرستاده شده است، تمامی مناطق آسیا و اقیانوس آرام را پوشش می دهد.

دیگر ماهواره ها که به فضا فرستاده شده اند مناطقی از قبیل : سراسر آفریقا و اروپا و جنوب و شمال امریکا را تحت پوشش کامل قرار میدهد و آخرین ماهواره نیز که به تازگی به فضا فرستاده شده تمامی مناطق آسیا را تحت پوشش قرار داده است و به جرات می توان گفت این یک خبر خوب برای کاربرانی است که در قاره ی اسیا زندگی می کنند.

همچنین گزارش شده است که این ماهواره ها دارای قابلیت هایی چون : داشتن یک رابط برنامه نویسی که به تبادل پیام های رمزی می پردازد و برای استفاده از پرداخت های میکرووالت ها بسیار عملکرد خوبی خواهد داشت.

همچنین  Forbes اظهار داشته است که ابتکار فضای بلند پروازانه بیتکوین با هدف آزاد سازی رمزنگاری از وابستگی به دسترسی به اینترنت و ایجاد امنیت شبکه Bitcoin حداکثر می شود. همچنین مدیر عامل شرکت بلاک استریم معتقد است : 

ما افزایش استحکام شبکه بیتکوین و هزینه های کمتری از مشارکت را که کمک به کسب و کار به خدمات برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه می کنند، و همچنین بازارهای نوظهور برای استفاده اولیه به شبکه بیتکوین با هزینه پایین تر می بینیم. “

 

بیشتر بخوانید:

راه اندازی صرافی ارز دیجیتال بدون کارمزد

 

این ماهواره هایی که به فضا فرستاده شده ان حتی مناطق دور افتاده ای چون قطب جنوب و گرینلند را نیز پوشش می دهند، علاوه بر این، داده هایی که در حال حاضر توسط ماهواره ها پخش می شوند، تمام داده های تراکنش تاریخی Bitcoin را پوشش می دهند.

هنگامی که در تاریخ ۱۷ اوت ۲۰۱۷ اولین ماهواره به فضا فرستاده شد، هدف آن اتصال تمامی کاربران به بیت کویین و استفاده از ارزهای دیجیتالی، که بخاطر محدودیت هایی که برای استفاده از اینترنت دارند و یا اینکه به اینترنت آزاد نمی توانند به آن ها دسترسی داشته باشند، اعلام شده است.

البته لاز به ذکر است که فرستادن این ماهواره های ایده ی بسبار جدید و نویی نیست، این طرح درواقع در سال ۲۰۱۴ اجرا شد اما پس از اجرا نیست سریعا متوقف شد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ipsa.co.ir/?p=4406
اشتراک گذاری:
Avatar
خانم پریسا نصرتی
مترجم، نویسنده و فعال حوزه ارز دیجیتال در خدمت شما هستیم. با نظرات سازنده مارا یاری کنید.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد پنجمین ماهواره فضایی بیت کوین راه اندازی شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی خسته شده است لطفا CAPTCHA را دوباره بارگذاری کنید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.