0

آیا نسل سوم رمز ارزهای دیجیتال می تواند دنیای رمزهای دیجیتال را دگرگون کند؟

503 بازدید

آیا نسل سوم رمز ارزهای دیجیتال می تواند دنیای رمزهای دیجیتال را دگرگون کند؟

زیلیکا نسل سوم ارزهای دیجیتال ، این روز ها خبر از یک الگوی رمز ارزی دیجیتال به گوش می رسد، که زیلیکا نام دارد، اما هیچکس نمی داند که این رمزها می تواند همانند دیگر رمزهای دیجیتال جایگاه ویژه ای بین کاربران پیدا کند؟ در این مقاله می خواهیم کمی این خبر را مورد بررسی قرار دهیم و شما با زیلیکا کمی آشنا کنیم.

به راحتی می توان گفت که تاکنون رمز ارزهای دیجیتال شاهد دیدن ۳ نسل متفاوت بوده اند و همانطور که می دانید بیت کوین اولین نسل رمزارز ها را رقم زد ، زیرا اولین نسل ارز دیجیتالی رمز نگاری شده در دنیا به شمار می رود و دیگر نسل ها ساختاری شبیه به بیت کوین دارند هرچند که هر کدامشان دارای تفاوت هایی می باشند.
اما از سال ۲۰۱۵ و با شکل گیری اتریوم ، نسل دوم رمزارزها به جود آمد و با افزوده شدن قرارداد های هوشمند بلاک چین باعث شد تا الگویی کاملا متفاوت از بیت کوین ایجاد شود و توانست جایگاه خوبی در بین کاربران پیدا کند.

زیلیکا از چه زمانی رو نمایی شد؟

در پایان سال ۲۰۱۷ زیلیکا نسل سوم ارزهای دیجیتال ، به بازار آمد که راه حلی برای مشکل های قدیمی و آشنا شدن با بلاک چین را داشت. در واقع عمده مشکل بیت کوین و بسیاری از رمزارزها سرعت پردازش تراکنش آنهاست به طوری که کاربر باید مدت زمان زیادی منتظر تأیید تراکنش خود در شبکه بیت کوین بماند.
شاردینگ در واقع راه حل جدیدی برای حل مشکلات مقیاس پذیری در شبکه بلاک چین است که چارلز هاسکینسون از تیم کاردانو و نیز ویتالیک بوترین از تیم اتریوم چندین بار نام آن را در سخنان خود به کار برده اند.

یکی از مشکلاتی که بسیاری از کاربران با آن رو به رو هستند و قطعا شما نیز با آن برخورد داشته اید، تبادل اطلاعات بین شبکه های مختلف بلاک چین است. که تا به حال هیچ یک از دو رمز ارز دیجیتالی که تا کنون ارائه شده اند نتوانسته اند که این مشکل را حل کنند.

اما طراحان زیلیکا با توجه به شوhهد و مدارکی که ارائه داده اند،  ادعا می کنند که می توانند این مشکل را حل کنند و کاربران دیگر با خیالی آسوده و بدون هیچ مشکلی می توانند تبادل اطلاعات در بین شبکه های مختلف بلاک چین را انجام دهند.

اگر همه چیز طبق شواهد و مدارک پیش برود، بدون شک ارزش زیلیکا نسل سوم ارزهای دیجیتال ، بشدت بالا رفته و ارزش بسیاری بالایی برخوردار می شود چه بسا بتواند جز چند ارز برتر سال قرار بگیرد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ipsa.co.ir/?p=4364
اشتراک گذاری:
Avatar
خانم پریسا نصرتی
مترجم، نویسنده و فعال حوزه ارز دیجیتال در خدمت شما هستیم. با نظرات سازنده مارا یاری کنید.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد آیا نسل سوم رمز ارزهای دیجیتال می تواند دنیای رمزهای دیجیتال را دگرگون کند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی خسته شده است لطفا CAPTCHA را دوباره بارگذاری کنید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.