0

استخراج مخفیانه ارزهای دیجیتال در خاورمیانه در حال افزایش است

469 بازدید

استخراج مخفیانه ارزهای دیجیتال در خاورمیانه در حال افزایش است !

 استخراج مخفیانه ارزهای دیجیتال ، بر اساس گزارشاتی که در ۱۴ دسامبر توسط بلومبرگ منتشر شده است،  یکی از تهدیدهای بزرگ در بسیاری از مناطق جهان کریپتوجکینگ می باشد. “یعنی استفاده غیر مجاز از سخت افزار فرد دیگر برای استخراج ارز دیجیتال”

طبق تحقیقاتی که شرکت امنیتی کسپرسکی لب انجام داده در مناطقی از خاورمیانه، ترکیه و همچنین افریقا  استخراج ارزهای دیجیتال به صورت مخفیانه نسبت به حمله با بدافزار فزونی گرفته است. بر اساس اطلاعاتی که جمع آوری شده به وسیله این شرکت، در کشور افغانستان و اتیوپی ماینر ارز دیجیتال یکی از چهار بدافزار تشخیص داده شده است.

طبق گفته بلومبرگ، تحقیقاتی که کسپرسکی انجام داده نشان دهنده این است که میزان حملات ماینینگ ارزهای دیجیتال ۴ برابر بیشتر شده، در سال ۲۰۱۷ میزان حملات ۳٫۵ میلیون بوده که الان به ۱۳ میلیون رسیده است. همچنین طبق ادعای کسپرسکی به دلیل استفاده ارزهای دیجیتال کریپتوجکینگ ادامه دارد.

علاوه بر رایانه ها، تلفن های هوشمند هم در معرض حمله ی ماینینگ غیر مجاز هستند. میزان این حملات نسبت به دو سال قبل ۹٫۵ درصد بیشتر شده است.

محقق ارشد امنیت شرکت کسپرسکی، اسولینی می گوید:

این حملات به دلیل اینکه کمتر از باج افزارها جلب توجه می کنند طرفداران بیشتری دارند.

طبق گزارشات رسیده از کسپرسکی این بدافزار هنوز در بین مردم به خوبی شناخته نشده مثلا در زامبیا حدود ۱۵ درصد و ازبکستان حدود۱۱ درصد کاهش یافته است.

راه های متنوعی برای سوء استفاده از ارز دیجیتال برای مجرمان فضای اینترنتی بجز کریپتوجکینگ وجود دارد. بر طبق گزارشاتی که از کوین تلگراف در اکتبر رسیده بدافزار جدیدی ایجاد شده که آدرس کیف پول بازیکنان بازی فورتنایت را می دزدند.

فقط افراد نیستند که برای به دست آوردن سود مالی این کارها را انجام می دهند. طبق گزارشاتی که از یک شرکت امنیت مجازی چینی رسیده هکرهایی که زیر نظر دولت کره شمالی هستند مقدار زیادی ارز از صرافی ها دزدیده اند.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ipsa.co.ir/?p=4349
اشتراک گذاری:
مهندس حسین درخشان
[ Web developer ] & [ Ui - Ux Designer ]
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد استخراج مخفیانه ارزهای دیجیتال در خاورمیانه در حال افزایش است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.