0

آیا ETF تاثیری بر قیمت بیت کوین ۳۵۰۰ دارد؟

125 بازدید

کاهش قیمت بیت کوین به قیمت ۳۱۱۰ دلار در صرافی هایی مانند بیت استامپ Bitstamp و کوین بیس Coinbase با توجه به حواشی اخیر موجب شد تا دیگر ارزهای دیجتالی نیز در مبادله با ارزهای رایج مخصوصا دلار نزولی ۱۵ تا ۲۰ درصدی را تجربه کنند. همچنان اکثر فعالان این صنعت در انتظار روند صعودی این بازار هستند که در پی گزارشاتی شاید تصویب ETF تاثیر اندکی روی آن بگذارد.

آیا ETF تاثیری بر قیمت بیت کوین ۳۵۰۰ دارد؟

 

پس از آن زمان، ارزش بیت کوین از ۳۲۱۰ دلار به ۳۴۵۵ دلار, در حدود ۷ درصد در مدت ۱۲ ساعت افزایش یافته است. از آنجایی که موسسات مالی بزرگ مانند نزدک (NASDAQ) و فیدلیتی (Fidelity) برای ارائه زیرساخت های نوظهوری مانند ErisX، یک صرافی کاملا قانونی در بازار آمریکا وارد مشارکت شده اند، پیشرفتهای مثبت ارزهای دیجیتالی دوباره آغاز شده است.

همانطور که دونالت به عنوان یک تحلیلگر فنی ادعا دارد، بیت کوین همچنان در زیر سطح مقاومتی ۳۷۰۰ دلار قرار دارد و تا زمانی که این مقاومت را رد نکند می تواند منجر به افت ارزش این ارز دیجیتال بین ۳۰۰۰ تا ۳۵۰۰ دلار شود. این تحلیلگر توضیح داد که:

[megapros]می توان گفت که بیت کوین هنوز به نقطه ایمن و پایدار نرسیده است. اگر بیت کوین بخواهد به بازار کاهشی خود به مدت زمان طولانی تری ادامه دهد، واقعا می خواهم بدانم که بیت کوین چگونه بازگشت به پایین ترین نقطه خود، یعنی ۳۷۴۰ دلار را مدیریت می کند.[/megapros]

در یک بازار نزولی، به خصوص در حوزه کریپتو، قیمت ارزهای دیجیتال اصلی جدای از پیشرفت های حاصله در این بخش  همراه با حاشیه های زیادی کاهش می یابند. به عنوان مثال، چندین گزارش در اوایل این هفته ادعا کرند که تاخیر در تصویب ETF  بیت کوین VanEck  توسط سازمان SEC باعث کاهش چشمگیر قیمت این ارز دیجیتال شده است. با این حال، بسیاری از سرمایه گذاران در بازار سنتی تاخیر ETF  VanEck تا ماه فوریه را پیش بینی کرده بودند. زیرا SEC هیچ گونه انگیزه ای برای تغییر روند خود در راستای تصویب ETF پیش از موعد مقرر ندارد.

با توجه به وضعیت آشفته بازار، حتی اگر یک ETF بیت کوین مورد تایید یا رد شدن قرار گیرد، این رویداد به احتمال زیاد تاثیر اندکی بر وضعیت فعلی بازار خواهد داشت. برای بهبود دوباره بیت کوین، بازار باید از  شیب تند فروش و کاهش شدید ارزش ارزهای دیجیتال خود ابراز خستگی شدید کند. از لحاظ تاریخی، در سال ۲۰۱۰، ۲۰۱۲، و ۲۰۱۵، بیت کوین در حدود ۸۵ درصد کاهش پیدا کرد، پیش از آنکه دوباره افزایش یافته و یا به تعبیری دیگر بهبود دوباره بیابد، دست خوش یک دوره چند ماهه ذخیره سازی و ثبات شد.

صرف نظر از پیشرفت های عمده ای که در ماه فوریه در رابطه با تصویب ETF  بیت کوین VanEck و یا عرضه بازار آتیبکت که در ماه ژانویه اتفاق خواهد افتاد، به احتمال قوی بازار کاهشی ارزهای دیجیتال تا سال ۲۰۱۹ نیز ادامه خواهد یافت. لازم به ذکر است که این بازار کاهشی در صورتی که از قدرت و شتاب فروشندگان کاسته شود وارد مرحله بازسازی و بهبود دوباره خواهد شد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ipsa.co.ir/?p=4069
اشتراک گذاری:
Avatar
مهندس امیررضا احمدی
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد آیا ETF تاثیری بر قیمت بیت کوین ۳۵۰۰ دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی خسته شده است لطفا CAPTCHA را دوباره بارگذاری کنید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.