0

استفاده از فناوری بلاکچین در صنعت خودرو سازی

122 بازدید

 

[megadesc]جنرال موتورز قصد دارد از بلاکچین در خودرو‌های بدون سرنشین استفاده کند[/megadesc]

حق ثبت اختراع این فناوری توسط کمپانی خودروسازی General Motors به اداره‌ی ثبت اختراع آمریکا ارائه شده است.
کمپانی خودروسازی جنرال موتورز(General Motors) که در زمینه‌ی خودرو‌های خودران و بدون سرنشین نیز فعالیت می‌کند، اخیرا یک حق ثبت اختراع به اداره‌ی ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده ارائه کرده است که طی آن از یک پلت‌فرم بلاک‌چینی برای اشتراک‌گذاری داده‌ها و اطلاعات بین خودرو‌های هوشمند استفاده می‌شود.

اخیرا گزارشاتی منتشر شده که نشان می‌دهد کمپانی General Motors(یا GM) ممکن است به دنبال استفاده از یک پلت‌فرم بلاک‌چینیبرای مدیریت داده‌های جمع‌آوری شده از ناوگان خودرو‌های خودران در آینده باشد.

[megadesc]روز پنج‌شنبه یک پرونده‌ی ثبت اختراع توسط اداره‌ی ثبت اختراع و علامت تجاری ایالات متحده(USPtO) منتشر شده است که جزئیاتی در رابطه با توانایی اتومبیل‌های خودران در ذخیره‌ی تمام داده‌های خود بر روی یک دفترکل توزیع شده را ارائه می‌کند. این سند که توسط GM Global Technology Operations LLC ارائه شده، در ادامه یادآوری می‌کند که این داده‌های ذخیره شده می‌تواند به راحتی میان تمام کاربران بلاک‌چین به اشتراک گذاشته شود.[/megadesc]

کمپانی مذکور به عنوان یکی از موارد استفاده از این داده‌ها، ناوبری و جهت‌یابی خودکار را مطرح کرده و در ادامه توضیح داده است:

ارائه‌ی اطلاعات مکانی و تراکم تعداد وسایل نقلیه‌ی منطقه در یک دفترکل آنلاین بلاک‌چینی جهت اشتراک‌گذاری و مبادله‌ی اطلاعات بین وسایل نقلیه‌ی شرکت کننده که در نهایت به مسیریابی و ناوبری کمک‌ می‌کند، می‌تواند مفید واقع شود.

اشتراک‌گذاری اطلاعات و داده‌ها بین سیستم‌های مستقل مختلف نیز در این پرونده پیشنهاد شده است. براساس این پرونده، مبادلات بلاک‌چینی در شهرداری‌ها، مقامات محلی و اماکن عمومی مانند فرودگاه‌ها، می‌توانند «اعتبار مجوز‌ها و پروانه‌ی فعالیت رانندگان، تاکسی‌ها و دیگر خدمات استخدامی» را تعیین کند.

در ادامه‌ی این پرونده گفته شده که اضافه کردن بخشی برای انجام پرداخت‌ها در این سیستم به وسایل نقلیه و خودرو‌ها اجازه می‌دهد تا هزینه‌های مربوط به عوارض، پارکینگ و دیگر خدمات دارای هزینه و کارمزد را به صورت خودکار پوشش دهند.

کمپانی GM وقت و تلاش‌ زیادی در زمینه‌ی خودرو‌های خودران صرف کرده است، این شرکت در ماه مارس اعلام کرد که از سال آینده خط تولید خودرو‌های هوشمند خودران را راه‌اندازی خواهد کرد. این کمپانی خودروسازی همچنین تلاش‌هایی در زمینه‌ی تکنولوژی بلاک‌چین نیز داشته است. این کمپانی در تلاش برای افزایش نوآوری در فضای خودرو‌های بلاک‌چینی با شرکت‌های خودروسازی دیگری همچون BMW همکاری کرده تا مواردی همچون بلاک‌چین باز ابتکاری حمل و نقل(Mobility Open Blockchain Initiative یا MOBI) را شکل دهد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ipsa.co.ir/?p=3983
اشتراک گذاری:
مهندس حسین درخشان
مهندس حسین درخشان
[ Web developer ] & [ Ui - Ux Designer ]
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد استفاده از فناوری بلاکچین در صنعت خودرو سازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی خسته شده است لطفا CAPTCHA را دوباره بارگذاری کنید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.