شبکه ترون با استفاده از ‌نرم‌افزارهای توزیع شده (Dapp) از اتریوم سبقت گرفت

بر اساس خبر اعلامی از سوی سامانه دی‌اپ‌ریدار (DappRadar) استفاده از نرم‌افزارهای نامتمرکز (توزیع‌شده) در شبکه ترون در روز ۲۹ نوامبر ۲۰۱۸ از تعداد این نرم‌افزارها در شبکه اتریوم پیشی گرفت. گفتنی است، دپ‌ریدار یک سامانه پایش اطلاعات نرم‌افزارهای توزیع‌شده در سراسر دنیا به شمار می‌رود.

جالب اینجاست که نه تنها ترون توانست از نظر تعداد کاربران نرم‌افزارهای توزیع‌شده از اتریوم پیشی بگیرد، حجم تراکنش‌های آن نیز از حجم تراکنش‌های اتریوم نیز بیشتر شد.

آیدکس (IDEX) یک صرافی نامتمرکز مبتنی بر شبکه بلاک چین اتریوم است که روزگاری محبوب‌ترین برنامه توزیع‌شده در دنیا به شمار می‌رود. اما اکنون برنامه ترون‌بت (TRONbet) جایگزین آن شده است. ترون‌بت که یک برنامه شرط‌ بندی است توانست از نظر تعداد کاربران و نیز حجم تراکنش در ۲۴ ساعت از آیدکس پیشی بگیرد.

 

در گزارش دی‌اپ‌ریدار آمده است که حجم تراکنش ترون‌بت در ۲۴ ساعت معادل ۲۰۰ میلیون تی‌آر‌اکس (حدود ۳/۵ میلیون دلار) بود. این در حالی است که مجموع حجم تراکنش‌های آیدکس در همین بازه زمانی ۲۶۰۰ اتر (معادل ۳۰۰ هزار دلار) بود.

گفتنی است ۱۵ برتر نرم‌افزار توزیع‌شده شبکه ترون مربوط به شرط‌‌ بندی بوده و ۳ مورد نیز به بازی اختصاص دارد.

ترون یک پروژه بلاک چین مشابه اتریوم است که امکان تعریف قراردادهای هوشمند و نیز برنامه‌های توزیع‌شده در آن وجود دارد. چشم‌انداز تورن، ایجاد شبکه و نیز پلتفرمی رایگان و توزیع‌شده برای سرگرمی است.

نرم‌افزارهای نامتمرکز (توزیع‌شده) معمولا دارای چهار ویژگی زیر هستند:

۱.متن باز (اپن سورس): کدهای منبع باید برای همه کاربران در دسترس باشد.

۲. غیرمتمرکز: از فناوری رمزگذاری مشابه بلاک چین استفاده کند.

۳. دارای جنبه تراکنش مالی: نرم افزار دارای توکن و یا دارایی دیجیتال باشد.

۴. الگوریتم/پروتکل: توکن‌هایی ایجاد کند و دارای سازوکار درونی برای توافق عمومی کاربران باشد.

این نرم‌افزارها بر روی سرور خاصی ذخیره نمی‌شوند و بر روی بلاک چین هستند. همین امر سبب می‌شود بتوانند به اهدافی نظیر انحصارزدایی کمک کنند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی خسته شده است لطفا CAPTCHA را دوباره بارگذاری کنید