0

خروج ۶۰۰ هزار ماینر از شبکه بیت کوین در دو هفته گذشته !

135 بازدید

[megadesc]کاهش سریع قیمت بیت کوین، با عوامل دیگر ترکیب‌ شده و باعث فرا رسیدن زمستان ماینینگ شده است. [/megadesc]

مائو شیزینگ، بنیان‌گذار و صاحب استخر ماینینگ F2Pool به این مسئله باور دارد. F2Pool سومین استخر بزرگ استخراج بیت کوین است و به دلیل اینکه در کشور چین واقع شده است، از قیمت پایین برق بهره‌مند است. اما اکنون که زمستان در راه است، حتی ممکن است این موضوع نیز تغییر کند.

 

زمستان ماینینگ

به اعتقاد مائو شیزینگ، بنیان‌گذار و صاحب استخر ماینینگ F2Pool قیمت پایین بیت کوین در بازار و همچنین افزایش قیمت برق در چین، عوامل اصلی نزدیک شدن زمستان ماینینگ است. او اعلام کرد هزاران نفر از ماینرها به دلیل درآمد کمی که استخراج ارزهای دیجیتال در اختیارشان قرار می‌دهد، تجهیزات خود را خاموش و فعالیتشان را متوقف کرده‌اند.

استخر F2Pool سومین استخر بزرگ ماینینگ بیت کوین در جهان است. این مسئله، هنگام تحقیق در مورد بازار و حوزه ماینینگ، به آنها برتری خواهد داد. مائو اذعان داشت:

محاسبه تعداد دقیق ماینرهایی که به ما متصل بوده و بعداً از استخر ما خارج شده‌اند، دشوار است. اما بر اساس صحبت‌های انجام شده با فارم‌های بزرگ‌تری که به‌صورت مداوم با آنها در تماس هستیم، فهمیده‌ایم که ده‌ها هزار ماینر طی چند روز اخیر، از مدار خارج شده‌اند.

پس آنها در واقع موضوع بیان‌شده توسط نرخ هش در روزهای اخیر را تأیید کرده‌اند.

ماینرهای از کار افتاده و زمستان پیش رو

مائو همچنین اظهار داشت که اکثر دستگاه‌هایی که از مدار خارج شده‌اند، تجهیزات از کار افتاده و قدیمی بوده‌اند. ماینرهایی که از دستگاه‌های Antminer S7 و حتی Antminer T9 استفاده می‌کنند، برای سودآوری در این بازار تحت‌فشار قرار خواهند گرفت. به نظر وی، این پدیده ناشی از فشاری است که هارد فورک بیت کوین کش بر شبکه اعمال کرد. فروش یکجا و ارزانی که اخیراً در بازار شاهد بودیم، توسط نگه‌دارندگان BCH اتفاق افتاد که قبل از شروع این رخداد از بازار خارج شده بودند. این مسئله هم از عدم اطمینان به‌اتفاق پیش رو نشأت گرفته بود.

همچنین به نظر مائو، نزدیک شدن به فصل زمستان در چین به فرا رسیدن زمستان صنعت ماینینگ هم کمک کرده است. در زمستان، نیروی برق-آبی تولیدشده مؤثر نبوده و ماینرها مجبورند تا به منابع برق دیگری تکیه کنند. وی اعلام کرد:

هزینه برق در مناطق کوهستانی جنوب غربی چین که اکثر فارم های استخراج در آن مناطق ساکن هستند، می تواند به کمتر از ۰٫۲ یوان برسد. اما در این برهه از سال، به بیش از ۰٫۳ یوان افزایش می‌یابد.

بنابراین شرایط جوی نیز، بر درآمد حاصل از ماینینگ تاثیر دارد.

ترکیبی از این عوامل باعث فرارسیدن زمستان ماینینگ می‌شود و ارقام و اعداد، این مسئله را به‌وضوح نشان می‌دهند. با توجه به آمار متشر شده در سایت Blockchain.info، نرخ هش بیت کوین همزمان با سقوط قیمت ها کاهش یافته است و اگر شرایط به همین منوال ادامه باشد، شاید کاهش مستمر نرخ هش خواهیم بود.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ipsa.co.ir/?p=3758
اشتراک گذاری:
Avatar
مدیریت شرکت اپسا
ارائه‌دهنده‌ی بروزترین خبرها، آموزش‌ها و تحلیل‌های حوزه‌ی پول‌های رمزپایه در ایران - لطفا با نظرات خوب و سازنده خود ما را در بهبود عملکرد سایت یاری کنید.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد خروج ۶۰۰ هزار ماینر از شبکه بیت کوین در دو هفته گذشته !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی خسته شده است لطفا CAPTCHA را دوباره بارگذاری کنید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.