0

سودآوری بیشتر استخراج فورک‌های بیت کوین نسبت به استخراج بیت کوین

178 بازدید

سودآوری بیشتر استخراج فورک‌های بیت کوین نسبت به استخراج بیت کوین

فورک‌های بیت کوین ، بیت کوین سال‌ها به عنوان سودآورترین رمزارز در زمینه استخراج شناخته می‌شود. به همین دلیل، هزاران ماینر در سراسر جهان به استخراج آن می‌پرداختند. همچنین شرکت‌های مختلفی نظیر بیتمین به عرضه تجهیزات ویژه استخراج بیت کوین مشغول بودند.

اما روند نزولی کاهش ارزش بیت کوین در چند هفته اخیر سبب شد این روند باسابقه نیز دگرگون شود. برای اینکه عملیات استخراج در نهایت صرفه اقتصادی داشته باشد، درآمد حاصل از فروش بیت کوین باید از هزینه تمام شده استخراج (شامل هزینه برق و …) بیشتر باشد و در نهایت در یک بازه زمانی معقول، این سرمایه‌گذاری به نقطه سر‌به سر برسد. اما وضعیت موجود سبب شده این امر به سادگی امکان‌پذیر نباشد.

به همین دلیل، تعداد زیادی از ماینرها، چند هفته‌ای است دیگر به عملیات استخراج ادامه نمی‌دهند. برخی از آنها تجهیزات استخراج خود را فروخته‌اند که این خبر از وضعیت مبهم در این بازار می‌دهد. در این میان، خبر ایجاد انشعاب (فورک) در بیت کوین نیز شوک دیگری به بازار بود.

بیشتر بخوانید:

شرکت مالی NAGA توکن‌های BNB را به پلتفرم خود اضافه کرد

پس از اعلام ایجاد هاردفورک در بیت کوین کش، ماینرها منابع خود را در خدمت استخراج بلوک‌های جدید قرار دادند. از آنجا که قیمت بیت کوین در حال افت بود، فورک‌های بیت کوین کش سودآوری بیشتری داشتند و از جذابیت بیشتری نیز برخوردار بودند.

در حالی که چند هفته پیش، سودآوری بیت کوین ۳۰۰ درصد بیشتر از استخراج فورک جدید بیت کوین کش (BCHSV) بود، این روزها استخراج این فورک بیت کوین کش ۲۵ درصد سود بیشتری نسبت به استخراج بیت کوین دارد. اما مشخص نیست در صورت افزایش قیمت بیت کوین، آیا این روند همچنان ادامه می‌یابد یا خیر.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ipsa.co.ir/?p=3669
اشتراک گذاری:
Avatar
مدیریت شرکت اپسا
ارائه‌دهنده‌ی بروزترین خبرها، آموزش‌ها و تحلیل‌های حوزه‌ی پول‌های رمزپایه در ایران - لطفا با نظرات خوب و سازنده خود ما را در بهبود عملکرد سایت یاری کنید.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد سودآوری بیشتر استخراج فورک‌های بیت کوین نسبت به استخراج بیت کوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی خسته شده است لطفا CAPTCHA را دوباره بارگذاری کنید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.