0

دولت امارات شبکه پرداخت بلاک چین جامع راه‌اندازی می‌کند

240 بازدید

[megadesc]وزارت دارایی دبی سیستم پرداخت مبتنی بر بلاک چین را برای دولت امارات متحده عربی راه‌اندازی می‌کند.[/megadesc]

 

بنا بر گزارش یک وب‌سایت خبری عرب‌زبان به نام زاویه در تاریخ ۲۳ سپتامبر، وزارت دارایی دبی (DOF) با هدف راه‌اندازی یک سیستم پرداختی مبتنی بر بلاک چین با اداره هوشمند دبی (SDO) وارد همکاری شده است.

فعالیت رسمی این پلتفرم جدید که عنوان «Payment Reconciliation and Settlement» برای آن انتخاب شده است، از روز یکشنبه ۲۳ سپتامبر آغاز شد. بنا بر گزارش‌های موجود، این برنامه با نهادهای دولتی دبی از جمله اداره پلیس، اداره راه و حمل‌ونقل (RTA)، اداره بهداشت، و غیره هماهنگ شده است.

وزارت دارایی و اداره هوشمند دبی قصد دارند که با استفاده از این سیستم، فرایند نظارتی دقیق‌تر و شفاف‌تری را فراهم کرده و از امکان پرداخت آنی در میان سازمان‌ها پشتیبانی کنند.

بر اساس گزارش وب‌سایت خبری زاویه، روند فعلی معاملات در دولت دوبی زمان‌بر بوده و تکمیل کلیه عملیات‌ها حداکثر ۴۵ روز زمان نیاز دارد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که این سیستم جدید در حال حاضر در اختیار اداره برق و آب دبی (DEWA) و همچنین اداره دانش و انکشاف انسانی قرار دارد و تعداد کل تراکنش‌های آزمایشی آن بیش‌تر از ۵ میلیون است.

مدیرکل اداره هوشمند دبی (SDO)، دکتر عایشه بن بشر، در صحبت‌های خود از بلاک چین به‌عنوان یکی از فناوری‌های نوظهوری یاد کرده است که آینده بسیار روشنی دارند.

در سال ۲۰۱۷، گروه SDO دبی افتخارات برجسته‌ای را در نمایشگاه شهرهای هوشمند و کنگره جهانی بارسلونا به دست آورد و به خاطر استراتژی خود برای توسعه پروژه‌های مرتبط با بلاک چین، از میان ۳۰۸ تیم دیگر موفق به کسب جایزه پروژه شهر هوشمند شد.

پروژه شهر هوشمند اولین بار در سال ۲۰۱۳ توسط محمد بن راشد، معاون رییس‌جمهور و نخست‌وزیر امارت متحده عربی و همچنین حاکم دبی معرفی شد. اداره هوشمند دبی با حمایت دولت، بخش خصوصی، و شرکای نهادی سعی بر تشکیل یک اکوسیستم هوشمند برای ایجاد همکاری میان نهادهای دولتی، ساکنان و بازدیدکنندگان دارد.

اما پروژه دبی هوشمند، اولین برنامه نوآورانه‌ای نبوده است که از سوی دولت دبی حمایت شده؛ برنامه‌های دیگری نیز با هدف توسعه فناوری‌های نوظهور بزرگ از جمله بلاک چین در کشور مطرح شده‌اند.

در آوریل سال جاری، محمد بن راشد برنامه‌ی «استراتژی ۲۰۲۱ بلاک چین امارات متحده عربی» را با هدف پیشگام شدن در پذیرش فناوری بلاک چین، در کشور آغاز کرد.

در ماه جولای، مرکز مالی بین‌المللی دبی (DIFC) برای توسعه «دادگاه بلاک چین» مشارکت خود را با پروژه دبی هوشمند آغاز کرد.

این سازمان‌ها به دنبال کشف پتانسیل فناوری بلاک چین در رفع کاستی‌های سیستم حقوقی امارات متحده عربی هستند، که برای نمونه می توان به ارائه تأییدیه های دادگاه بر مبنای بلاک چین اشاره کرد.

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ipsa.co.ir/?p=3337
اشتراک گذاری:
Avatar
مدیریت شرکت اپسا
ارائه‌دهنده‌ی بروزترین خبرها، آموزش‌ها و تحلیل‌های حوزه‌ی پول‌های رمزپایه در ایران - لطفا با نظرات خوب و سازنده خود ما را در بهبود عملکرد سایت یاری کنید.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد دولت امارات شبکه پرداخت بلاک چین جامع راه‌اندازی می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی خسته شده است لطفا CAPTCHA را دوباره بارگذاری کنید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.