0

نرم‌افزارهای استخراج ارز دیجیتال از گوگل پلی حذف می‌شوند

237 بازدید

نرم‌افزارهای استخراج ارز دیجیتال از گوگل پلی حذف می‌شوند

اخیرا گوگل لیست برنامه‌های ممنوعه در پلی استور را گسترش داده  و در این میان برنامه های مخصوص استخراج ارز های دیجیتال به این لیست اضافه شده است. تمام برنامه های مربوط به استخراج ارزهای دیجیتال که در حال حاضر بر روی پلی استور حضور دارند، به منظور محافظت از آسیب هایی که این برنامه ها به سخت افزار موبایل و تبلت ها وارد می‌کنند، در روز‌های آینده از پلی استور حذف خواهند شد. البته این ممنوعیت شامل یک استثناء می‌شود.

گوگل اقدام به تهیه لیستی از برنامه‌های ممنوعه در پلی استور کرده است؛ این لیست شامل برنامه هایی با محتوا های قابل پیشبینی مانند ترویج تروریست، ترویج خشونت، محتوای توهین آمیز و… است. به تازگی برخی از برنامه های مالی و برنامه های مخصوص استخراج ارزهای دیجیتال هم به این لیست اضافه شده است.

 

بیانیه بخش توسعه سیاست های گوگل:

ما به برنامه هایی که با استفاده از سخت افزار دستگاه ها اقدام به استخراج ارزهای دیجیتالی می‌کنند اجازه فعالیت نمی‌دهیم. اما یک استثناء در این مورد وجود دارد؛ برای حضور برنامه هایی که با هدف مدیریت ارزهای دیجیتال طراحی شده اند مانعی وجود ندارد.

این حرکت پس از اقدام اپل در ماه ژوئن به منظور ممنوعیت استفاده از برنامه های استخراج ارز دیجیتال صورت گرفته است. سایر شرکت های بزرگ تکنولوژی به طور مشابه اقدام به ایجاد ممنوعیت هایی برای این برنامه ها کرده اند؛ به طور مثال گوگل افزونه هایی که در مرورگر کروم قادر به استخراج ارزهای دیجیتال بودند را غیر فعال و حذف کرده است. شرکت های دیگری هم مانند فیس‌بوک، با تبلیغات مربوط به ارزهای دیجیتال که اکثر آن ها به کلاهبرداری ختم می‌شد، مقابله کردند.

این ممنوعیت های بسیار مهم هستند. در بدترین حالت ممکن این نرم افزار های به دلیل فشار بیش از حد به سخت افزار و افزایش حرارت بیش از حد، می‌توانند آسیب های جبران ناپذیری را به قطعات داخلی موبایل یا تبلت شما وارد کنند. در برخی از موارد دیده شده که بد افزار های استخراج ارزهای دیجیتال باعث افزایش دما در بخش باتری موبایل شده و در نتیجه هم باتری موبایل آسیب دیده و در اثر گرم شدن باتری قاب پشتی گوشی باز شده است؛ همچنین داغ شدن بیش از حد باتری می‌‌تواند باعث انفجار آن شود که خطرات بسیاری به همراه دارد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ipsa.co.ir/?p=2808
اشتراک گذاری:
Avatar
مدیریت شرکت اپسا
ارائه‌دهنده‌ی بروزترین خبرها، آموزش‌ها و تحلیل‌های حوزه‌ی پول‌های رمزپایه در ایران - لطفا با نظرات خوب و سازنده خود ما را در بهبود عملکرد سایت یاری کنید.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد نرم‌افزارهای استخراج ارز دیجیتال از گوگل پلی حذف می‌شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی خسته شده است لطفا CAPTCHA را دوباره بارگذاری کنید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.