0

بدافزار جدید روسی برای سرقت بیت کوین!

420 بازدید

بدافزار جدید روسی برای سرقت بیت کوین!

سرقت بیت کوین ، یک بدافزار در حال تکامل روسی رصد شده که با توجه به شرایط رایانه، سعی می کند کیف پول بیت کوین آن را سرقت کند و در صورت نبود کیف پول یک فایل استخراج ارز دیجیتال روی دستگاه نصب می شود.

به گزارش سی نت، یک بدافزار در حال تکامل، تاکتیک جدیدی را برای سوء استفاده از رایانه های کاربران به کار می گیرد. این بدافزار با توجه به شرایط قربانی به طور گزینشی باج افزار یا یک رمزگشا را روی دستگاه او نصب می کند.

اگر رایانه مبتلا به بدافزار حاوی کیف پول بیت کوین باشد، بدافزار فایل باج افزار رمزگذار (encrypting ransomware) را نصب می کند. اما اگر در رایانه فرد هیچ فولدری مرتبط با ارز دیجیتال نباشد، یک برنامه استخراج ارز دیجیتال روی دستگاه نصب می شود تا با استفاده از قدرت رایانه ارز دیجیتال تولید کند.

 

فایل استخراج کننده ارز دیجیتال آخرین افزودنی به تروژان Rakhni است. این یک خانواده بدافزار است که از ۲۰۱۳ وجود دارد و به طور مداوم طی این سال ها تکامل یافته است. به نظر می رسد سازندگان این بدافزار روش های سنتی حمله به رایانه را با موج استخراج ارز دیجیتال ترکیب کرده اند.

 

اورخان مامدوف تحلیلگر بدافزار در کسپراسکای می گوید:

این نمونه دیگری از نگرش مجرمان به قربانیان خود است. آنها در هر حال سعی می کنند به طور مستقیم یا غیر مستقیم از قربانی باج بگیرند.

محققان کسپرسکی از روز ظهور این بدافزار تاکنون روند تکامل آن را بررسی کرده اند. بدافزار مذکور مانند نمونه های دیگر فرایند تبهکارانه خود را با ارسال یک ایمیل فیشینگ به قربانیان احتمالی آغاز می کند.

این حمله به خصوص بیشتر در روسیه متمرکز است، به طوری که بیش از ۹۵ درصد قربانیان در این کشور هستند و ایمیل های فیشینگ نیز در روسیه نوشته شده اند.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ipsa.co.ir/?p=2728
اشتراک گذاری:
Avatar
مدیریت شرکت اپسا
ارائه‌دهنده‌ی بروزترین خبرها، آموزش‌ها و تحلیل‌های حوزه‌ی پول‌های رمزپایه در ایران - لطفا با نظرات خوب و سازنده خود ما را در بهبود عملکرد سایت یاری کنید.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد بدافزار جدید روسی برای سرقت بیت کوین!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی خسته شده است لطفا CAPTCHA را دوباره بارگذاری کنید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.