0

پیش بینی بیت کوین از ۲۸ سال پیش در یک بازی کامپیوتری !

138 بازدید

پیش بینی بیت کوین از ۲۸ سال پیش در یک بازی کامپیوتری !

پیش بینی بیت کوین ، دیروز (۲۹ فروردین)، کاربری در سایت ردیت، پستی با یک عکس از بازی Final Fantasy III، متعلق به حدود ۲۸ سال پیش است، منتشر کرد که بسیار جنجالی شد.

در عکس منتشر شده (عکس فوق)، تصویری بسیار شبیه به لوگوی بیت کوین وجود دارد و از آن این طور برداشت شده که از حدود ۲۸ سال پیش، پدیده بیت کوین پیش‌بینی شده است. تاریخ انتشار این نسخه از فاینال فانتزی به آوریل ۱۹۹۰ باز می‌گردد.

اولین بلاک بیت کوین در تاریخ ۳ ژانویه ۲۰۰۹ استخراج شد و احتمالاً این نماد در بازی Final Fantasy III، یک خطای دید در ارتباط با پیکسل‌ها است.

با این حال، این اولین بار نیست که چنین مواردی توسط کاربران بیت کوین کشف شده است.

برخی از این موارد در کتاب‌هایی مانند «Cryptonomicon» نیل استیونسون (۲۰۰۲)، «Down and Out in the Kingdom of Magic» نوشته کوری دکترو در سال ۲۰۰۳ و «The Future Imperfect» نوشته دیوید فریدمن در سال ۲۰۰۸ دیده شده‌اند. به عنوان مثال در کتاب کوری دکترو، از یک ارز دیجیتال به نام Whuffie که شباهت‌های بسیار زیادی به بیت کوین دارد، یاد شده است.

در سال ۱۹۹۹، اقتصاددان آمریکایی و برنده جایزه نوبل اقتصادی، میلتون فریدمن، گسترش ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین را پیش بینی کرد. فریدمن در مصاحبه‌ای ادعا کرد که در آینده روش پرداختی ارائه خواهد شد که در آن برای خرید اینترنتی امکان انتقال پول از A به B بدون اینکه A و B همدیگر را بشناسند، وجود دارد.

یکی دیگر از نشانه‌ها در یکی از قسمت‌های انیمیشن سیمپسون‌ها کشف شد که در آن هومر و مارج در مقابل فروشگاهی به نام «Crypto Barn» قرار دارند. این قسمت از انیمیشن سیمپسون‌ها که «My Sister, My Sitter» نام دارد، در سال ۱۹۹۷ ساخته شده است.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ipsa.co.ir/?p=2587
اشتراک گذاری:
Avatar
مدیریت شرکت اپسا
ارائه‌دهنده‌ی بروزترین خبرها، آموزش‌ها و تحلیل‌های حوزه‌ی پول‌های رمزپایه در ایران - لطفا با نظرات خوب و سازنده خود ما را در بهبود عملکرد سایت یاری کنید.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد پیش بینی بیت کوین از ۲۸ سال پیش در یک بازی کامپیوتری !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی خسته شده است لطفا CAPTCHA را دوباره بارگذاری کنید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.