0

تعویق کار ۲ صرافی در ژاپن

177 بازدید

قانون گذاران اقتصادی ژاپن دستور به توقف کار دو صرافی این کشور را به مدت ۲ ماه به علت کامل نبودن مراحل احراز هویت و اطلاعات مربوطه صادر کردند.

بر اساس اخطاریه هایی که توسط آژانس خدمات اقتصادی ژاپن در جمعه گذشته تصویب گردیده است، این دستور بسرعت لازم الاجرا تا ۵ ژوئن برای شرکت ایترنال لینک “Eternal Link”و ۷ ژوئن برای شرکت FSHO اجرایی است.

در بازرسی های چند ماهه گذسته، آژانس خدمات اقتصادی ژاپن اعلام داشته است که این دو صرافی اطلاعات مورد نیاز را از جمله “هدف از انجام معاملات” را از کاربران خود ارائه نکرده اند. آنها همچنین پروسه ای برای گزارش فعالیت ها و تراکنش های مشکوک پیاده سازی نکرده اند.

آژانش خدمات اقتصادی ژاپن اعلام داشت:

[megadesc]کم کاری و بی توجهی به اجرای چنین راهکارهای برای مبارزه با ازپول‌شویی بر خلاف لایحه جلوگیری از انتقال درآمد مجرمانه است. [/megadesc]

به غیر از این موضوع، در اخطاریه ای که به ایترنال لینک ابلاغ شده است، به گفته آژانس این شرکت قوانین ژاپن را بدلیل پرداخت هزینه های جاری شرکت از دارایی های مشتریانش، نقض کرده است.

و همچنین ایترنال لینک،FSHO , یک صرافی محلی دیگر  به نام لست روتس “Last Roots” همگی بهبودسازی امنیتی درخواست شده را ناقص اجرا کرده اند که اطلاعات کاربران را در برابر خطرهای احتمالی سایبری آسیب پذیر می‌کند.

آخرین سری از اخطاریه های قانون‌گذاران ‌نشان از ادامه بررسی و بازرسی صنعت رمزارز داخلی ژاپن دارد.

حکم تعلیق جدیدی که به صرافی FSHO از آژانس خدمات اقتصادی ژاپن دریافت کرده است به تنها آدرس این شرکت در تاریخ ۸ مارچ ارسال شده است. در همین زمان به صرافی بیت استیشن “Bit Station” هم دستور داده شد تا فعالیت هایش را متوقف کند و در همین مدت از پنج صرافی خواسته شد که گزارشات خود در رابطه با بهبود و ارتقا استانداردهای کسب و کارشان را به آژانس ارایه دهند.

پس از سرقت ۵۰۰ میلیون دلاری توکن های NEM از صرافی کوینچک “Coincheck” آژانس خدمات اقتصادی ژاپن تلاش هایی در راستای از بین بردن نقاط ضعف امنیتی کسب وکارهای صرافی ها داخلی بازرسی و توصیه هایی برای جلوگیری از چنین وقایعی انجام داده است.

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ipsa.co.ir/?p=2565
اشتراک گذاری:
Avatar
مدیریت شرکت اپسا
ارائه‌دهنده‌ی بروزترین خبرها، آموزش‌ها و تحلیل‌های حوزه‌ی پول‌های رمزپایه در ایران - لطفا با نظرات خوب و سازنده خود ما را در بهبود عملکرد سایت یاری کنید.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد تعویق کار ۲ صرافی در ژاپن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی خسته شده است لطفا CAPTCHA را دوباره بارگذاری کنید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.