0

کمبود مهندس در ژاپن!

238 بازدید

کمبود مهندس در ژاپن!

کمبود مهندس در ژاپن! ، نفوذ و هکی که در صرافی میلیارد دلاری کوین‌چک صورت گرفت هنوز در حال تاثیر‌گذاری بر اکوسیستم رمزارز‌ها و حتی موارد وابسته است. با اینکه اطلاعات دقیقی از نحوه هک این صرافی داده نشده است اما واضح است که یکی از دلایل آن کمبود مهندس کریپتو در ژاپن است. کمبود کسانی که مشکلات این نوع شبکه‌ها را درک و برای آن راه حلی بیایند در ژاپن حس می‌شود.

نیاز ژاپنی‌ها

مدت اندکی بعد از آن که نفوذ به صرافی کشف شد، کویچیرو وادا(Koichiro Wada) از طرف تیم این صرافی گفت “ما از امکان بروز این حمله اطلاع داشتیم، ولی به نیروی کاری مناسبی برای چک کردن سیستم داخلی، مدیریت و سیستم کنترل ریسک دسترسی کافی نداشتیم. ما تلاش زیادی برای کمک گرفتن از بقیه نهاد‌ها داشتیم ولی در انتها با این وضعیت روبرو شدیم.”

صرافی کوین‌چک نمونه بارزی از شکست بود و به دنبال آن، خرید این صرافی به وسیله مونکس(Monex)، دادگاهی شدن آن و تلاش کاربران به بیرون کشیدن باقی مانده رمزار‌هایشان از این صرافی؛ و تنان این‌ها درست موقعی اتفاق افتاد که دولت ژاپن به صورت رسمی این صرافی را تایید کرد.

همانطور که می‌دانید بازار رمزارز‌ها در ژاپن بسیار داغ است. این کشور بیش از ۳۰ صرافی رمزارز دارد و در حال حاضر نسبت شغل‌های موجود در حوضه‌ی بلاکچین و شاغلین آن بسیار نا همخوان است. این در حالی است که میزان افرادی که در حوضه‌های مرتبط با رمزارز‌ها در این کشور کار می‌کنند تنها ۱۵ درصد نسبت به سال پیش رشد داشته است.

بسیاری از صرافی‌ها آماده پرداخت به افرادی که در این زمینه تجربه دارند هستند. بسیاری از آن‌ها وعده از تشویقی‌های مناسب در کنار حقوق ثابت می‌دهند تا مهندسین را از رشته‌های مختلف جذب کنند. میزان حقوق پایه این رشته نسبت به سال پیش ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش داشته است و دریافتی یک مهندس مرتبط را که پنج سال تجربه کار داشته باشد به ۱۰۲،۷۲۰ دلار رسانده است.

دیدگاه بزرگان

آقای نیک زابو که یکی از توسعه‌دهندگان بیت‌کوین است، اعتقاد دارد که کار کردن در این حوضه بر اساس دانش بر دلار است؛ به این معنی که به میزان دانش فرد در این زمینه به او پرداخت خواهد شد. البته ناگفته نماند که خیلی از شرکت‌ها به داشتن افرادی با دانش متوسط در این زمینه نیز راضی شده‌اند.

از ماه ژانویه سال ۲۰۱۷ تا کنون نیاز به مهندسی بلاکچین ۷۰۰ درصد افزایش داشته و ۴۰ درصد از تمامی درخواست‌های توسعه‌دهنده نرم‌افزاری به بلاکچین مرتبط بوده است.

در ژاپن، مردم خیلی کمتر به سمت تغییر شغل می‌روند و در مبحث شغل سعی می‌کنند سنت خانواده و شغل خوانوادگی را پیش ببرند. مدیر یکی از شرکت‌های آموزش مهندسی گفت در حال حاضر بخش اعظمی از کسانی که از بلاکچین سر در می‌آورند در حال کار کردن در شرکت‌هایی هستند که به آن به صورت شغل دائمی خود نگاه می‌کنند و موافق به ترک آن و پیوستن به شرکت‌های مرتبط به بلاکچین و صرافی‌ها نیستند.

بسیاری معتقدند این چنین مشکلاتی حکم ترمز دستی را برای رمزار‌ها و تکنولوژی بلاکچین دارد و باعث به عقب افتادن پیشرفت آن می‌شود. نظر شما چیست؟ آیا کمبود مهندس رمزارز مشکل شیرینی است؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها به اشتراک بگذارید.

Monex
Monex
No Internet Connection
  • Add to Phrasebook
    • No wordlists for Persian -> English…
    • Create a new wordlist…
  • Copy
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ipsa.co.ir/?p=2395
اشتراک گذاری:
Avatar
مدیریت شرکت اپسا
ارائه‌دهنده‌ی بروزترین خبرها، آموزش‌ها و تحلیل‌های حوزه‌ی پول‌های رمزپایه در ایران - لطفا با نظرات خوب و سازنده خود ما را در بهبود عملکرد سایت یاری کنید.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد کمبود مهندس در ژاپن!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی خسته شده است لطفا CAPTCHA را دوباره بارگذاری کنید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.