0

گوگل،بلاک‌چین و بستر ابری

135 بازدید

اگر پای تکنولوژی جدیدی در میان باشد، زمان زیادی طول نمی‌کشد تا گوگل هم دست بکار شود.

بطور مثال بلاک‌چین را فرض کنید، دفتر کل توزیع شده که زیربنای رمزارز بیت‌کوین قرار دارد.در چند سال‌ گذشته توجه بسیاری از فعالان در صنعت تکنولوژی را  به خود جلب کرده است.

استارت‌ آپ ها در کاربردهای مختلفی این تکنولوژی را بکار می‌گیرند. چه برای تأیید اصالت الماس و چه برای ساخت یک رمزارز و سرمایه گذاران نیز هر روز علاقه‌ بیشتری به سرمایه گذاری نشان می‌دهند.

به همین دلیل، گزارش شده است که گوگل در حال کار بر روی فن آوری های مرتبط با بلاک‌چین است تا بتواند تجارت‌های ابری اش را حمایت کند.

به گزارش بلومبرگ، این غول دنیای فناوری تصمیم دارد تا گوی سبقت را از استارت آپ های در حال رشد حیطه بلاک‌چین برباید.

گوگل و بلاکچین: چطور کار خواهد کرد؟

منابعی به بلومبرگ گفته‌اند که گوگل در حال توسعه دفتر کل دیجیتال توزیع شده خودش است. کاربران می‌توانند تراکنش ایجاد کنند و یا تراکنش های دیگر را تصدیق کنند، بسیار شبیه به بلاکچین بیت‌کوین.

بر اساس گزارشات، گوگل از این بلاک‌چین در فن‌آوری های ابری اش استفاده خواهد کرد. بطور مثال می‌تواند تضمین کننده امنیت اطلاعات مشتریان هنگام ذخیره سازی بر روی گوگل کلاد”Google Cloud” باشد.

گوگل از سال ۲۰۱۶ مشغول تست خدمات بلاک‌چین بر روی بستر ابری است، اما در حال رسیدن به نقطه ای است که به دنبال راه حل های قابل گسترش برای کاربردهای متفاوت در بکارگیری این فن آوری می گردد.

سرویس های ابری به این معناست که یک شرکت بر روی بستر وب، قدرت پردازشی مورد نیازش را از شرکتی بزرگتر(که سرویس ابری عرضه می‌کند) اجاره کند.

گوگل و همچنین آمازون و سرویس وب آمازون قدرت پردازشی بسیاری در اختیار دارند و بسیار منطقی است که این قدرت را به شرکت های کوچک‌تر اجاره دهند و  برای این شرکت های بزرگ بسیار سودآور بوده است.

با شدید‌تر شدن رقابت در بخش سرویس‌های ابری گوگل نیاز دارد خودش را از آمازون و یا سرویس آزور (َAzure) مایکروسافت متمایز کند.

با ارائه رویکرد غیرمتمرکز بوسیله بلاک‌چین، گوگل از لحاظ امنیتی موقعیتش را ارتقا می‌دهد و می‌تواند خدمات ابری جدیدی به مشتریان ارائه دهد.

گوگل در رابطه با کاری که در این حیطه انجام می‌دهد خجالتی برخورد کرده است. یکی از سخنگویان این شرکت توضیح داده است:

[megadesc]مثل بسیاری از فن آوری های جدید، ما افراد مختلفی در تیم های متفاوتی داریم که درحال جستجو برای بکار‌گیری ظرفیت های بالقوه فن‌آوری بلاک‌چین هستند. اما هنوز خیلی زود است که در مورد کاربردهای خاص و ایده هایمان صحبت کنیم.[/megadesc]

GV یکی از بازوهای شرکت آلفابت که شرکت مادر گوگل در سرمایه گذاری پر خطر است که چند سالی است در حال سرمایه گذاری بر روی استارت آپ های است که در حوزه بلاک‌چین فعال هستند و بعنوان یکی از قدیمی‌ترین سرمایه گذاران در این حوزه شناخته شده اند.

تنها زمان است که می‌داند گوگل چه ایده هایی برای آینده بلاک‌چین دارد! بنظر شما گوگل چه ایده هایی در سر دارد؟

 • Add to Phrasebook
  • No wordlists for Persian -> English…
  • Create a new wordlist…
 • Copy
 • Add to Phrasebook
  • No wordlists for Persian -> English…
  • Create a new wordlist…
 • Copy
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ipsa.co.ir/?p=2202
اشتراک گذاری:
Avatar
مدیریت شرکت اپسا
ارائه‌دهنده‌ی بروزترین خبرها، آموزش‌ها و تحلیل‌های حوزه‌ی پول‌های رمزپایه در ایران - لطفا با نظرات خوب و سازنده خود ما را در بهبود عملکرد سایت یاری کنید.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد گوگل،بلاک‌چین و بستر ابری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی خسته شده است لطفا CAPTCHA را دوباره بارگذاری کنید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.