0

۳۰ درصد کل سایت‌های دنیا وردپرس هستند

123 بازدید

اگر خبری که سال گذشته در ارتباط با وردپرس منتشر کردیم را به یاد داشته باشید به خوبی به یاد دارید که در آن مطلب به شما گفتیم نزدیک به ۲۵ درصد سایت‌های وب با سامانه مدیریت محتوای وردپرس طراحی شده‌اند. اما گزارشی که به تازگی منتشر شده نشان می‌دهد که این رقم در سال جدید به ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

بدون شک دستیابی به رقم ۳۰ درصد از سهام بازار خبر خوشحال‌کننده‌ای برای کارمندان شرکت Automattic است که در شهر سان‌فرانسیسکو کار می‌کنند. سرویس W3Teches که متعلق به شرکت مشاوره اتریشی Q-Success است به‌طور روزانه ۱۰ میلیون سایت برتر الکسا را مورد بررسی قرار می‌دهد.

آمار و ارقامی که این سرویس به دست آورده و به شکل مرتب به‌روزرسانی می‌شوند، نشان می‌دهد که در حال حاضر سهم وردپرس از بازار سامانه‌های مدیریت محتوا به رقم ۶۰ درصد رسیده است.

wordpress

wordpress

سامانه مدیریت محتوای وردپرس که قدرت بلامنازع بازار سامانه‌های مدیریت محتوا است در حالی از سوی رقبایی همچون جوملا، دروپال، Google’s Blogger، Shopify و Squarespace تعقیب می‌شود که به شکل قابل توجهی از رقبای خود پیش بوده و بودن هیچ‌گونه مشکلی در رتبه بالای این بازار قرار دارد. در حال حاضر پس از وردپرس جوملا با ۳ درصد در جایگاه دوم و دروپال با ۲٫۲ درصد در مکان سوم این فهرست قرار دارند. در حال حاضر ۹۴٫۴ درصد سایت‌ها از نسخه ۴ وردپرس استفاده می‌کنند. در ارتباط با دروپال که تنها ۲٫۲ درصد سهام بازار را در دست دارد ۸۰٫۲ درصد سایت‌ها از نسخه ۷ این سامانه مدیریت محتوا استفاده می‌کنند.

نکته‌ای که لازم است به آن اشاره داشته باشیم این است که در این میان نزدیک به ۵۰ درصد از سایت‌های ساخته شده حال حاضر با کدنویسی خاصی راه‌اندازی شده‌اند یا این‌که از سامانه‌های مدیریت محتوایی استفاده کرده‌اند که سرویس W3Techs موفق نشده است آن‌ها را شناسایی کند. اما خبر محبوب‌تر شدن وردپرس بدون شک برای جامعه طراحانی است که افزونه‌ها و تم‌هایی را برای این سامانه مدیریت محتوای متن باز آماده می‌کنند خوشحال کننده است. همچنین برای میزبان‌های وبی که در پانل خود بسته‌های خاص وردپرسی را ارائه کرده و طراحانی که سایت یا فروشگاه‌های مبتنی بر وردپرس را برای مشتریان خود آماده می‌کنند.

از سال ۲۰۰۳ که سامانه مدیریت محتوای وردپرس به دنیای مجازی وارد شده مدت زمان زیادی گذشته است، در حال حاضر این سامانه به دو بخش رایگان که میزبانی شخصی (self-hosted) بوده و به شکل رایگان قابل استفاده است و بخش پولی که همراه با ویژگی‌ها، پشتیبانی‌ها و میزبانی برای راحتی کاربران در وردپرس است تقسیم شده است. این‌گونه به نظر می‌رسد که به واسطه حجم بسیار بالای کاربران و جامعه‌ای که از توسعه متن‌باز این سامانه پشتیبانی می‌کنند، پادشاهی وردپرس در دنیای سامانه‌های مدیریت محتوا به این زودی‌های دستخوش تغییر نخواهد شد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ipsa.co.ir/?p=2070
اشتراک گذاری:
Avatar
مدیریت شرکت اپسا
ارائه‌دهنده‌ی بروزترین خبرها، آموزش‌ها و تحلیل‌های حوزه‌ی پول‌های رمزپایه در ایران - لطفا با نظرات خوب و سازنده خود ما را در بهبود عملکرد سایت یاری کنید.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد ۳۰ درصد کل سایت‌های دنیا وردپرس هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی خسته شده است لطفا CAPTCHA را دوباره بارگذاری کنید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.