تاکسی‌های پرنده لری پیچ بنیان‌گذار گوگل در آسمان نیوزلند به پرواز درآمدند

تاکسی‌های پرنده لری پیچ بنیان‌گذار گوگل در آسمان نیوزلند به پرواز درآمدند

هواپیمای بدون خلبان ،  تمام الکتریکی طراحی شده از سوی استارت‌آپ Kitty Hawk چند ماهی است به دور از دید رسانه‌ها و بدون جلب توجه در نیوزلند مراحل آزمایشی خود را پشت سر گذاشته است.

نیویورک تایمز گزارش کرده است ایده اصلی این طرح از سوی لری پیچ و سباستین ترون ارائه شده است. طرحی که در نظر دارد تاکسی پرنده Cora را در نیوزلند به پرواز درآورد. دولت نیوزلند در تکمیل این طرح با استارت‌آپ Kitty Hawk که لری پیج بنیان‌گذار آن است همکاری می‌کند تا به این شکل اعتبار این پروژه دوچندان شود.

Cora از ۱۲ روتور شبیه به یک هلی‌کوپتر برای بلند شدن از زمین استفاده کرده اما همانند یک هواپیما پرواز می‌کند. در نتیجه این تاکسی پرنده به زمینی با مساحت طولانی (باند) برای بلند شدن و نشستن روی زمین نیازی ندارد. این تاکسی پرنده می‌تواند با هر بار شارژ مسافت ۶۰ مایلی را پشت سرگذاشته، تا ارتفاع ۳۰۰۰ هزار پایی بلند شده و با سرعت ۱۱۰ مایل بر ساعت پرواز کند.

این تاکسی‌های پرنده قادر هستند دو مسافر را جابجا کنند. استارت‌آپ Kitty Hawk امیدوار است که ظرف سه سال آینده این پروژه را به تولید انبوه و تجاری رسانده و شبکه‌ای از تاکسی‌های پرنده را ایجاد کند.

رویکردی که اوبر نیز به دنبال دستیابی به آن بوده و در نظر دارد برای جابجایی مردم از آن استفاده کند. تا به امروز ما فقط وعده‌های ارائه شده در این خصوص را شنیده‌ایم که همین موضوع باعث شبهاتی در خصوص غیرقابل اجرا بودن این طرح‌ها را دوچندان کرده است. با این حال رقابت جدی میان شرکت‌های بزرگ همچون اوبر، ایرباس و دیگران وجود دارد تا چنین پروژه‌هایی را اجرایی کنند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی خسته شده است لطفا CAPTCHA را دوباره بارگذاری کنید