0

همکاری وزارت امورخارجه آمریکا و کوکاکولا برای استفاده از بلاک چین

114 بازدید

با همکاری وزارت امور خارجه آمریکا و کوکاکولا، بلاک چین در خدمت مبارزه با کار اجباری خواهد بود.

وزارت امورخارجه آمریکا ، به نقل از رویترز؛ شرکت کوکاکولا، غول نوشابه های آمریکا، قصد دارد با کمک وزارت امور خارجه و سه شرکت دیگر پروژه ای را شروع کند که در آن برای تمام کارگران دنیا با استفاده از فناوری بلاک چین یک رجیستری امن ساخته خواهد شد.

طبق اعلام سازمان بین المللی کار قریب بر ۲۵ میلیون نفر در دنیا تحت شرایط اجباری کار میکنند. ۴۷ درصد از این آمار مربوط به ساکنین منطقه آسیا-اقیانوسیه است.

به واحدهای تولید نوشیدنی سفارش شده است که به مسئله کار اجباری در کشورهای تولیدکننده نیشکر، توجه داشته باشند. طبق مطالعاتی که سال گذشته توسط سازمان شفافیت زنجیره تأمین کالا (KnowTheChain) انجام شد، اکثر شرکت های تهیه مواد غذایی و نوشیدنی در رسیدگی به این مشکل، کوتاهی می کنند.

و اما، پروژه جدیدی که در نظر گرفته شده با کمک اعتبار و قابلیت دفتر کل توزیع شده در بلاک چین، برای کارگران و قراردادهای آنها یک دفتر ثبت مطمئن ایجاد خواهد کرد.

برنت ویلتون، رئیس انجمن حقوق کار در Coca-Cola، گفت:

ما با این پروژه همکاری خواهیم کرد تا در زنجیره تامین کوکاکولا، میزان شفافیت و کارایی روند تایید را در ارتباط با قانون کار بالا ببریم.

معاون وزیر امور خارجه آمریکا نسبت به این پروژه خوش بین است. به گفته او، شاید بلاک چین نتواند شرکت ها را مجبور به رعایت تمام جوانب قراردادها و اخلاق حرفه ای کنند، اما می تواند با ارائه یک زنجیره خاص از شواهد، آن ها را ملزم به پیروی از قانون کند.

این اولین پروژه بزرگ وزارت امور خارجه آمریکا در خصوص حقوق کار است که در آن از بلاک چین استفاده خواهد شد. به نقل از این سازمان دولتی، بلاک چین می تواند ابزار مفیدی در توسعه اجتماعی باشد.

پلتفرم مبتنی بر بلاک چین این پروژه توسط شرکت فناوری (Bitfury Group) در آمریکا ساخته می شود. خدمات مرتبط با بلاک چین نیز از سوی (Emercoin) ارائه خواهند شد.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ipsa.co.ir/?p=1902
اشتراک گذاری:
Avatar
مدیریت شرکت اپسا
ارائه‌دهنده‌ی بروزترین خبرها، آموزش‌ها و تحلیل‌های حوزه‌ی پول‌های رمزپایه در ایران - لطفا با نظرات خوب و سازنده خود ما را در بهبود عملکرد سایت یاری کنید.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد همکاری وزارت امورخارجه آمریکا و کوکاکولا برای استفاده از بلاک چین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی خسته شده است لطفا CAPTCHA را دوباره بارگذاری کنید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.