0

حد ضرر یا STOP LOSS

154 بازدید

حد ضرر یا STOP LOSS

حد ضرر یا STOP LOSS ، بیشتر تریدهای بازار با مشکل اساسی معامله گری یعنی مواقعی که بازار بر خلاف نظر تحلیل معامله گر پیش می‌رود و معامله با ضرر روبرو می شود، مواجه هستند. در بیشتر مواقع بعد از این که ضرر بسیار بزرگی به خود تحمیل کردند با این سوال مواجه می‌شوند که چرا با ضرر کم خارج نشده اند؟

چرا قبول اشتباه برای معامله گران اینقدر سخت است؟

حد ضرر یا STOP LOSS

حد ضرر یا STOP LOSS (به اختصار SL) یک کمربند ایمنی برای معامله گران است یه دوست خوب برای اینکه جلوی ضرر زیاد را بگیرید و به شما یادآوری کند که شما اشتباه می‌کنید

کاربرد حد ضرر 

هر شخصی برای خرید و فروش خود یک اساس و سبکی دارد. وقتی قصد معامله را دارید قبل انجام آن یک چارچوب ذهنی برای خود تعریف کرده اید که این قیمت برای خرید مناسب است و اگر در این قیمت خرید انجام شود به سود خواهد رسید. حد ضرر به شما این امکان را می‌دهد که اشتباه خود متوجه شوید و با کمترین خسارت ممکن سرمایه خود را حفظ کنید.

طریقه گذاشتن حد ضرر

حد ضرر گذاشتن در انواع تحلیل ها متفاوت است. کلیت و اصلیت حد ضرر جایی است که تحلیل گر اشتباه کرده است. پس با هر سبک تحلیل و معاملاتی که خرید و فروش می شود حد ضرر جایی قرار می گیرد که تحلیل اشتباه باشد.

بطور مثال: تحلیل‌گر با توجه به تحلیل تکنیکال فرض کرده است خرید بیت‌کوین در ۹۰۰۰ دلار منطقی است و انتظار دارد که تا ۱۱۰۰۰ دلار رشد کند. با خود می‌گوید اگر بیت کوین تا ۸۰۰۰ دلار سقوط کرد، پس انتظار برای صعود و تحلیل رشد اشتباه است. پس حد ضرر خود را در ۸۰۰۰ قرار می‌دهد.

 

چند نکته در حد ضرر

-قبل معامله حد ضرر خود را مشخص کنید و نزدیک ترین نقطه که ثابت کند تحلیل شما اشتباه بوده را در نظر بگیرید.

-به هیچ عنوان احساسی عمل نکنید و از جابجا کردن حد ضرر بپرهیزید.

-حد ضرر دوست معاملاتی شماست. به آن به دید باعث ضرر شدن معامله نگاه نکنید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ipsa.co.ir/?p=1745
اشتراک گذاری:
Avatar
مدیریت شرکت اپسا
ارائه‌دهنده‌ی بروزترین خبرها، آموزش‌ها و تحلیل‌های حوزه‌ی پول‌های رمزپایه در ایران - لطفا با نظرات خوب و سازنده خود ما را در بهبود عملکرد سایت یاری کنید.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد حد ضرر یا STOP LOSS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی خسته شده است لطفا CAPTCHA را دوباره بارگذاری کنید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.