۶۰۰ سیستم قدرتمند استخراج ربوده شد

۶۰۰ سیستم قدرتمند استخراج ربوده شد

۶۰۰ سیستم قدرتمند استخراج، ربوده شد.  پلیس ایسلند امیدوار است تا این دستگاه های به سرقت رفته را به‌وسیله ره‌گیری مصرف برق مشترکین پیدا کند. در ادامه با ارزدیجیتال همراه باشید. رایانه‌های مذکور به‌صورت خاص برای استخراج بیت کوین طراحی‌شده بودند. با سرقت این سیستم ها، ۶۰۰ عدد کارت گرافیک، ۱۰۰ عدد پردازنده، ۱۰۰ عدد منبع تغذیه، ۱۰۰ عدد مادربرد و ۱۰۰ عدد حافظه رم هم (به صورت اسمبل) ربوده شده است.

به نقل از «اسوشیتد پرس» و «ویزیر»، سرقت این دستگاه‌ها و قطعاً از پیش برنامه ریزی شده و توسط یک گروه از سارقین ایسلندی به اجرا در آمده است. تا به اینجا یازده فرد تحت بازجویی قرار گرفته‌اند که دو نفر از آنها در حال حاضر در بازداشت هستند.

این سرقان که در اواخر دسامبر و اوایل ژانویه صورت گرفته توسط دوربین‌های مداربسته نیز ضبط‌ شده است. شرکتی که مورد تهاجم این سرقت‌ها قرارگرفته است در زمینه سرورهای ماینینگ فعالیت می‌کند و «آدوانیا» (Advania) نام دارد.

به نقل از مراجع معتبر خبری، ارزش دستگاه‌های ربوده‌ شده چیزی در حدود ۲ میلیون دلار است.

رئیس پلیس «یارتنسون» در مورد این سرقت‌ها می‌گوید:

این یک سرقت در مقیاسی است که تا به حال ندیده‌ام. تمام شواهد حاکی از این است که سرقت‌ها بسیار سازمان یافته صورت گرفته‌اند.

به گفته منابع معتبر، پلیس ایسلند به دنبال آن است تا به‌وسیله رهگیری مصرف برق مشترکان، بتواند به سر نخ‌هایی دست یابد. هنوز هیچ‌یک از منابع ذی‌صلاح اظهارنظرهای بیشتری را در این رابطه انجام نداده‌اند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی خسته شده است لطفا CAPTCHA را دوباره بارگذاری کنید