0

تست سیستم هویت دیجیتال مبتنی بر فناوری بلاک چین در مایکروسافت

147 بازدید

پلتفرم مدیریت هویت دیجیتال مبتنی بر فناوری بلاک چین

مایکروسافت در تلاش برای ایجاد یک پلتفرم مدیریت هویت دیجیتال مبتنی بر Blockchain به صورت غیر متمرکز است که به کاربران اجازه می دهد به مشخصات آنلاین خود از طریق پایگاه داده رمزگذاری شده، دسترسی داشته باشند. در طی سال گذشته، شرکت مایکروسافت اعلام کرده است که در حال بررسی نحوه استفاده از بلاک چین و دیگر فناوری های منبعی توزیع شده برای ایجاد انواع جدید هویت دیجیتال طراحی شده برای افزایش حریم شخصی، امنیت و کنترل شخصی، می باشد.

 

Ankur Patel، مدیر محصول اصلی با شناسه مایکروسافت، در پست وبلاگ خود نوشته است: «این دنیای جدید نیاز به یک مدل جدید برای هویت دیجیتال دارد، که باعث افزایش حریم خصوصی و امنیت فرد در سراسر جهان فیزیکی و دیجیتال می شود.» به جای رضایت گسترده به برنامه ها و سرویس های بی شمار و اطلاعات هویت آنها در میان ارائه دهندگان متعدد، افراد نیاز به یک مرکز دیجیتالی امن رمزگذاری شده وجود دارند که می توانند داده های هویت خود را ذخیره و به راحتی دسترسی به آن را کنترل کنند.

پیوستن مایکروسافت به اتحاد ID2020

ماه گذشته، مایکروسافت به اتحاد ID2020 پیوست. این اتحاد یک مشارکت جهانی برای ایجاد یک سیستم هویت دیجیتال مبتنی بر مبادله، با منبع باز، برای افرادی که در ایالات متحده و یا در کشورهای دارای مدارک قانونی هستند، به دلیل وضعیت اقتصادی و اجتماعی آنها، ایجاد شده است. اتحاد ID2020 افرادی را که دارای حقوق اساسی و خدماتی نظیر رای دادن، مراقبت های بهداشتی، مسکن و تحصیلات هستند و به اثبات قانونی شناسایی وابسته اند، هدف قرار می دهد.

استفاده از برنامه مبتنی بر ابر در Microsoft جهت احراز هویت

این هفته، مایکروسافت آنچه که از اکتشاف خود در Blockchain و همچنین مشارکت با ID2020 یاد گرفته است را، دقیق تفسیر کرده است. این شرکت قصد دارد از برنامه Microsoft Authenticator مبتنی بر ابر خود استفاده کند که در حال حاضر امکان احراز هویت چند عامل را برای مشتریان تجاری و مصرف کننده فراهم می کند. طبق گفته Patel، مایکروسافت قصد دارد با سایر شرکت ها و گروه های صنعتی با همکاری پلتفرم هویت دیجیتالی مستقل (self-sovereign digital identity platform) خود کار کند.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ipsa.co.ir/?p=1353
اشتراک گذاری:
Avatar
مدیریت شرکت اپسا
ارائه‌دهنده‌ی بروزترین خبرها، آموزش‌ها و تحلیل‌های حوزه‌ی پول‌های رمزپایه در ایران - لطفا با نظرات خوب و سازنده خود ما را در بهبود عملکرد سایت یاری کنید.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد تست سیستم هویت دیجیتال مبتنی بر فناوری بلاک چین در مایکروسافت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی خسته شده است لطفا CAPTCHA را دوباره بارگذاری کنید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.