تب بیت‌کوین به دبیرستان‌ها رسید!

تب بیت‌کوین به دبیرستان‌ها رسید!

تب بیت‌کوین در دبیرستان‌ها ، طی چند سال اخیر، مبحث بلاک‌چین و ارزهای دیجیتال در واحدهای درسی مدارس و دبیرستان‌های دنیا گنجانده شده‌ است. این روزها، دانش آموزان به این فناوری نوین علاقه پیدا کرده‌اند و در راهروهای مدارس، نام ارزهای دیجیتال به گوش می‌رسد. در پی علاقه شدید دانش آموزان به حوزه ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین، یکی از دبیران رشته اقتصاد در مدرسه یونیون کاتولیک نیوجرسی تصمیم گرفته است که از ترم بعد موضوع ارزهای دیجیتال را به مبحث درس تجارت و اصول مالی شخصی اضافه کند.

نسل جدید، به بیت‌کوین علاقمند است

 

دانش آموزان در کشورهای مختلف به حوزه ارزهای دیجیتال علاقه پیدا کرده اند. این مبحث در دانشکده های بسیاری نیز تدریس می‌شود. البته، رفته رفته شاهد ورود این موضوع به کتاب‌های درسی مدارس خواهیم بود. چرا که دانش آموزان کم سن و سال و دبیرستانی‌ها شدیدا از این حوزه استقبال کرده‌اند.

به دنبال این علاقه‌ی همه‌گیر در میان دانش آموزان و با توجه به آمار بالای درخواست‌ها، در مدارس تصمیمات جدیدی مطرح شده است. برای نمونه اخیرا در یکی از مدارس بریزبن استرالیا یک جلسه هم‌اندیشی برگزار شده تا دانش آموزان علاقمند به بیت کوین دور هم جمع شوند و به تبادل اطلاعات درباره‌ حوزه ارزهای دیجیتال بپردازند. در یکی از مدارس اسکاتچ پلینز نیوجرسی نیز یکی از دبیران به نام تیموتی برزا تصمیم گرفته است از ترم آینده مبحث ارزهای دیجیتال را به فصول درسی «تجارت و امور مالی شخصی» اضافه کند.

یکی برای همه، همه برای یکی!

مدرسه دنیای کوچکی است…

اگر یکی از بچه ها از ارزهای دیجیتال صحبت می‌کند، اگر یکی از بچه ها می‌داند فناوری بلاک‌چین چیست و درباره‌ی آن حرف می‎‌زند؛ پس همه با آن آشنایی دارند، و خیلی‌ها درباره این حوزه صحبت می‌کنند!

واحد درسی آقای تیموتی برزا در مدرسه یونیون کاتولیک، از دروس اختیاری برنامه تحصیلی در این مدرسه بشمار می‌رود. در این کلاس مباحثی از جمله اصول مالی شخصی، کارآفرینی، سرمایه‌گذاری، و غیره تدریس می‌شود. این کلاس برای دانش آموزان سال سوم و چهارم دبیرستان در نظر گرفته شده است. به زودی دانش آموزان در این کلاس درس فناوری بلاک چین، ارزهای دیجیتال، و تاریخچه‌ی دانش رمزنگاری را نیز می‌خوانند…

به گفته‌ی برزا چند نفر از دانش آموزان مسئله‌ی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را در کلاس عنوان کردند و نظر او را درباره این حوزه پرسیدند. همچنین، از او پرسیده بودند که آیا با بیت کوین آشنایی دارد یا خیر!

برزا می‌گوید:

اگر یکی از دانش‌آموزان درباره چنین چیزی حرف بزند، یعنی خیلی‌های دیگر نیز در این‌باره صحبت می‌کنند. به همین دلیل است که تصمیم گرفتم این مبحث را در کلاس درسی‌ام بگنجانم.

همچنین، او میگوید:

من خیلی خوشحالم که هم دانش‌آموزان و هم خود مدرسه نسبت به این حوزه علاقه نشان داده اند… واقعا خوشحالم که چنین فضایی در مدرسه بوجود آمده و با موافقت نظام آموزشی در منطقه روبرو شده است. از بابت بستری که در مدرسه ما فراهم شده بسیار خرسندم؛ در مدارس دیگر حتی به این فناوری فکر هم نکرده‌اند ولی مدرسه ما از ترم آینده دروسی را به این فناوری اختصاص خواهد داد! ما با اینکار دانش‌آموزان را به سرمایه‌گذاری در این حوزه وادار نمی‌کنیم… ما فقط به آنها درباره این فناوری آموزش خواهیم داد و تنها آن‌ها را با حقایق دنیای ارزهای دیجیتال آشنا خواهیم کرد. کلید آینده و در واقع همه چیز در دست بلاک‌چین است!

تدریسِ آینده‌ی سرمایه‌گذاری به دانش‌آموزان

بسیاری از دانش‌آموزان به سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال علاقمند هستند. حداقل در مدرسه‌ی یونیون کاتولیک که اینطور است! حتی، بسیاری از دانش آموزان این مدرسه مدت‌هاست که سرمایه گذاری در بازار کریپتو را شروع کرده اند.

مکس برگ، یکی از سال سومی‌های مدرسه یونیون کاتولیک است. او می‌گوید:

من پارسال بیت کوین خریدم و قبل ازینکه قیمتش به ۲۰ هزار دلار برسد، پولم را نقد کردم

مکس، در ادامه گفت:

بچه‌های مدرسه ما همواره با تکنولوژی ارتباط نزدیکی دارند؛ با وجود لپتاپ‌ و ابزارهای دیجیتال دیگری که داریم، هر روز بیشتر و بیشتر جذب این می‌شویم که از تکنولوژی های جدید استفاده کنیم. چند سالی می‌شود که با حوزه‌ی ارزهای دیجیتال آشنایی دارم و یکجورایی سرگرمی من است. خیلی خوشحالم که می‌بینم امروز جریان این فناوری تا این حد در مدرسه ما بزرگ شده که قرار است دروسی به آن اختصاص داده شود! این اتفاق فوق العاده‌ای است…

دانش‌آموزان بی‌صبرانه مشتاق شروع ترم جدیدند!

آن ها باور دارند که دبیر ۲۸ ساله‌شان آینده نگر است و از این بابت خوشحال هستند که مدرسه یونیون کاتولیک چنین بستری را فراهم کرده است.

توماس موناهان، یکی از دانش‌آموزان سال چهارم این دبیرستان می‌گوید:

کادر آموزشی و مدیریت دبیرستان ما، همیشه به فکر پیشرفت تحصیلی و امتیاز فرهنگی و آموزشی مدرسه‌مان بوده است. آنها همیشه سعی داشتند مدارس ما بهتر از سایر مدرسه ها باشد، و برای ما دانش‌آموزان شرایط بسیار خوبی را فراهم کرده اند تا بیشتر یاد بگیریم و با حوزه های نو آشنا شویم. معلمان این مدرسه هر روز به ما نکات ارزشمندی را یاد می‌دهند؛ ما از آنها چیزهای جدیدی درباره زندگی آموخته ایم. چیزهایی که به ما در آینده کمک خواهند کرد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی خسته شده است لطفا CAPTCHA را دوباره بارگذاری کنید