0

Ripple XRP ریپل چیست؟

149 بازدید

Ripple XRP ریپل چیست؟

Ripple XRP ریپل چیست؟ ، درباره Ripple XRP ریپل اشتباه نکنید و نگران نباشید. اصطلاح Ripple اغلب به صورت تعویض برای پول دیجیتال (XRP) در شبکه پرداخت باز، که پول را به صورت مجازی منتقل می کند . شناخته شده می باشد. و حتی امکان سرمایه گزاری در این ارز نیز وجود دارد.

Ripple یک شرکت خصوصی است که دارای جریان نقدی است و هدف آن ایجاد یک شبکه جهانی موسسات مالی و بانک ها برای استفاده از نرم افزار Ripple برای کاهش هزینه های پرداخت بین المللی است. Ripple این شبکه جهانی را با استفاده از نرم افزار Ripple “ارزش اینترنت” می نامد. سربرگ XRP یک محصول منبع باز است که توسط Ripple ساخته می شود این برای حل یک نقطه اصلی اصطکاک در پرداخت های بین المللی است که پیش از بودجه حساب های nostro / vostro است. XRP می تواند توسط بانک ها مورد استفاده قرار گیرد تا نقدینگی به صورت تقاضا را در زمان واقعی به ارمغان بیاورد و با ارائه دهندگان پرداخت برای گسترش به بازار های جدید، پرداخت سریع تر و کاهش هزینه های ارز خارجی را نیز در بر میگیرد. Ripple اساسا در مقابل آنچه که آنها “walled gardens” نامیده اند از شبکه های مالی متشکل از بانک ها، کارت های اعتباری و سایر موسسات مانند PayPal درست شده است که جریان پول را با هزینه ها، هزینه های مبادله ارز و پردازش های تاخیر محدود می کند.

فرصتی تازه برای Ripple

هنگامی که شما در مورد آن فکر می کنید، وضعیت صنعت پرداخت های جهانی به شدت در حال گسترش است. تکنولوژی برای پرداخت آسان جهانی در حال حاضر وجود دارد، اما چرا صنعت پرداخت جهانی تا کنون عقب است؟ خوب، این نکته ایست که فرض کنیم مؤسسات مالی به طور کل تریلیون دلار هزینه های پرداخت را برای ایجاد سیستم سنتی که پول را در جیب خود قرار می دهند، رقابت نکنند. صنعت مالی همچنان تمایل دارد اطلاعات مربوطه را در اصطلاح مالی پیچیده ای که افراد متوسط ​​را جمع می کند، حفظ کند. واژه هایی مانند “تعهدات بدهی وثیقه” و “کاهش کمی” قلمرو مالی را در یک پرده تئاتری ایجاد کرده اند. با این حال، به جای آنکه رویکرد های عجیب را که بسیاری از ایدئولوگهای کریپتوکورنال پذیرفته اند، رصد کنند، با هدف همکاری با دنیای مالی فعلی است. معادل تقریبا ۱۵۵ تریلیون دلار، هر ساله از مرزها عبور می کند. به عنوان مثال، فرض کنید که همه از PayPal استفاده می کنند، که هزینه هر ۲٫۹٪ را برای هر معامله پرداخت می کند. به این ترتیب، این امر می تواند راه را برای پرداخت هزینه های بالا بسیار آسناتر از گذشته کند، این بدان معنی است که حدود ۴،۴۹۵،۰۰۰،۰۰۰ دلار (۴٫۴۹۵ تریلیون دلار) از این پرداختهای جهانی به طور مستقیم به پی پال (یا شرکت یا موسسه دیگر) می رود.

Ripple (ریپل) کجا قرار دارد؟
بنابراین، فرصتی برای Ripple برای تکان دادن ارزش های مالی جهان وجود دارد. و من می دانم، ده ها سکه ای  که می گوید: “اگر ما تنها می توانستیم X٪ از این را بدست آوریم (در بازار بی نظیر بزرگ، بسیار رقابتی و به طور کلی غیرقابل دستیابی)، ما می توانستیم یک صنعت غالب در صنعت باشیم. ” Ripple در ابتدا در سال ۲۰۱۲ راه اندازی شد. واقعیت این است که Ripple در حال حاضر یک شرکت تولید کننده درآمد با بیش از ۱۰۰ موسسه مالی در شبکه های Blockchain خود از جمله بانک استاندارد Chartered Bank، Westpac، Banco Santander و BBVA است.

برای درک چگونگی عملکردهای Ripple، مفید است که در مورد RTGS و RTXP بدانید.

به عنوان مثال، هنگام ارسال پول از طریق بیت کوین، ارزش در زمان واقعی (بدون توجه به تاخیر Bitcoin) پرداخت می شود. این چیزی است که ما به وسیله سیستم پرداخت نقدی در زمان واقعی (RTGS) معنی می کنیم. Ripple با استفاده از آنچه “دروازه” نامیده می شود، بهترین توصیف شده به عنوان چیزی شبیه به یک لیست جهانی است که از چیزی شبیه به blockchains خصوصی است. این اساسا یک پورتال دیجیتال است که دولت ها، شرکت ها و موسسات مالی برای پیوستن به شبکه Ripple استفاده می کنند. این پروتکل Transaction Ripple (RTXP) نامیده می شود، که به طور رسمی به عنوان RippleNet شناخته می شود. هنگامی که یک دولت دیگر، شرکت یا موسسه مالی به RTXP پیوست، می تواند با سایر دروازه ها با نرخ بسیار سریعتر و کم هزینه تر انجام دهد. RTXP همچنین امکان دریافت پرداخت ها را از هر fiat (ex USD، EUR،) یا cryptocurrency (به عنوان مثال BTC، ETH) به راحتی انجام میدهد. Ripple اساسا چیزی برای هر سازمانی که به طور مرتب مقدار زیادی از پول را در سراسر مرزها حرکت می دهد ساخته شده است. به عنوان مثال، شرکت هایی مانند اپل و آمازون در حال حاضر میلیاردها دلار از مرزهای خود استفاده می کنند. مهم است که توجه داشته باشید شبکه Ripple همچنین به عنوان یک مبادله ارز بین انواع پول نقد عمل می کند. با این حال، برای انجام این کار، باید بتواند نقدینگی را تضمین کند. این همان چیزی است که XRP می آید. XRP دارایی دیجیتالی است که برای ارائه نقدینگی منبع به ارائه دهندگان پرداخت، سازندگان بازار و بانک ها ساخته شده است. در حالی که زیرساخت های Ripple برای شرکت های بزرگ مناسب است، به مصرف کننده های معمولی اهمیت نمی دهد. RTXP به طور متوسط ​​فردی از یک مزیت را فراهم نمی کند. بنابراین، Ripple به احتمال زیاد قصد ندارد تغییری در نحوه دریافت و ارسال پول در هر زمان به زودی داشته باشد، اما به دنبال انقلابی در نحوه حرکت پول در سراسر جهان در مقیاس بزرگتر است.

Ripple نشان داده است که می تواند مقدار زیادی از تراکنش ها را در ثانیه اداره کند، حتی در مقایسه با Bitcoin cryptocurrency همکارش. BTC حدود ۱۵ تراکنش در ثانیه را انجام می دهد، در حالی که دفترچه XRP می تواند بیش از ۱۵۰۰ تراکنش در ثانیه را انجام دهد.

ساختار تحویل Ripple
تمام XRP در حال حاضر با مجموع ۱۰۰ میلیارد دلار ایجاد شده است. در حال حاضر حدود ۳۸٫۶ میلیارد علامت XRP Ripple در گردش وجود دارد، باقی مانده توسط Ripple Labs نگهداری می شود.

Ripple نوع متمرکز است
با توجه به این واقعیت که Ripple Labs حدود ۶۱٫۴ میلیارد نشانه XRP را نگه می دارد، می توان گفت که Ripple متمرکز است یا حداقل بیشتر از اکثریت سایر مبانی رمزنگاری است. با این حال، براد Garlinghouse (مدیر عامل و موسس Ripple)، آن را متفاوت به نظر می رسد. Garlinghouse اعلام کرد که “Ripple متمرکز نیست. برای روشن شدن، اگر Ripple امروز ناپدید شد، XRP همچنان به کار خود ادامه خواهد داد او سپس به برخی از حقایق اشاره کرد که حاکی از آن است که Ripple در واقع، غیر متمرکز شده است. در ماه مه سال ۲۰۱۷، Ripple استراتژی تمرکززدایی خود را منتشر کرد. Ripple اعلام کرد که قصد دارد تا تأیید کننده های موجود در کتابخانه XRP را تعدیل کند و آنها را در ماه ژوئیه ۲۰۱۷ به ۵۵ گره گسترش دهد. Ripple همچنین برنامه هایی را برای افزودن گره های اعتبارسنجی شخص ثالث به اشتراک گذاشت، در حالیکه یک گره اعتبارسنجی را برای هر دو گره سوم شخص ، تا زمانی که هیچ واحد واحد وجود نداشته باشد که اکثریت گره های قابل اعتماد را در فهرست XRP فعال می کند. خوب، من فکر می کنم یک راه دقیق تر برای توضیح اینکه آیا Ripple متمرکز شده یا نه، فکر می کنم این یک ترکیب عجیب و غریب از هر دو است. شما این شرکت برگزاری داشته اید که بیش از نیمی از نشانه ها را با برنامه هایی برای آزاد کردن بقیه داشته است، که احتمالا اولویت کسب و پیاده سازی شرکای جدید در شبکه Ripple است. متمرکز کردن لزوما بد نیست، اما بسیاری از ایدئولوگهای غیرمتمرکز را در جامعه ی cryptocurrency منع می کند.

از کجا می توانید خرید و ذخیره Ripple را انجام دهید؟
شما می توانید Ripple را در بسیاری از مبادلات رمزنگاری رایج مانند Bittrex، Kraken، Bitfinex و Poloniex خریداری کنید و همچنین از طریق هر سیستم عامل کارگزاری مانند Changelly یا Gatehub ارائه دهنده مبادله و کیف پول. ذخیره کنید وقتی اولین بار Ripple را خریدم، از GateHub استفاده کردم فقط به این دلیل که برای من توصیه شد و خیلی خوب کار کرد. در نهایت من به یک تبادل قوی تبدیل شدم. با این حال، اگر میخواهید Ripple (XRP) را برای مدت طولانی نگهدارید، توصیه میکنم از کیف پول سخت افزاری مانند Ledger Nano S استفاده کنید کیف پول های سخت معمولا به مراتب امن تر هستند زیرا آنها آفلاین هستند و امنیت بیشتری نسبت به مبادله و دیگر کیف پول های آنلاین دارند، اما برای افرادی که اغلب معاملات را انجام می دهند، ایده آل نیست. کیسه های آنلاین مانند آنهایی که در Bittrex میزبانی می شوند، تجارت را آسان تر می کنند، اما از آنجا که آنها به اینترنت متصل هستند، خطر وجود دارد.

آیا باید در Ripple (XRP) سرمایه گذاری کنید؟

موفقیت Ripple در نهایت به تعدادی از شرکای RippleNet وابسته است (که در طول سال گذشته به طور پیوسته رشد کرده است)، تعداد افرادی که از محصولات Ripple استفاده می کنند و XRP موثر است. به نظر می رسد Ripple به خوبی در این جبهه ها کار می کند، اما مهم این است که عرضه مطلوب XRP در بازار (مجموع عرضه ۱۰۰ میلیارد) باشد.  این بدان معنی است که آنها می توانند به صورت فنی مقدار زیادی از XRP خود را به بازار تزریق کنند تا قیمت را کنترل کنند و به طور کلی پایین نگه دارند. با این حال، فراتر از معیارهای سرمایه گذاری، مهم است که واقعا درک موقعیت Ripple (XRP) را درک کنید.
آیا این فرصت را به رسمیت می شناسید؟
آیا فکر می کنید تیم Ripple می تواند آن را بالا بکشد؟
تیم Ripple هر سه ماهه را برای رسیدن به اهداف خود در نظر می گیرد
شما همچنین می توانید بینش بیشتری را از موسس و مدیر عامل شرکت Ripple، براد Garlinghouse، در یک جلسه Quora پیدا کنید. او درباره همه چیز صحبت می کند که آیا شما باید در Ripple سرمایه گذاری کنید و چگونه Ripple می تواند ارزش های مالی شما را مالی را متحول کند.

افکار نهایی
آیا شما تصمیم به سرمایه گذاری در Ripple (XRP) دارید یا خیر، ارزش تماشای افزایش جذب بلوک چینی را دارد. Ripple یکی از معدود رقبای قانونی قابل قبول برای سیستم مالی گارد قدیمی است و می تواند نقش مهمی در نحوه حرکت پول در اطراف این سیاره ایفا کند. تا آنجا که هر برنامه عملی برای استفاده توسط فرد معمولی از نشانه XRP، تعداد زیادی از آنها وجود ندارد. این نیز می تواند دلیل عمده ای برای اینکه چرا بسیاری از مردم در مورد نگهداری و داشتن Ripple (XRP) هیجان زده نیستند. با این حال، هنگامی که Ripple (XRP) را از طریق لنز صنعت پرداخت جهانی مشاهده می کنید، با تکنولوژی پیشرفته دیجیتال در مقابل Goliath تاسیس شده است.

[megadesc]

سلب مسئولیت:
اپسا این محصولات/خدمات را تایید نمی کند.
قبل از انجام اقدامات مربوط و خرید خوانندگان باید تحقیق و بررسی لازم را انجام دهند. اپسا مسئولیت مستقیم یا غیرمستقیم برای هر گونه آسیب یا تلفات ناشی از استفاده یا مسائل مربوط به محتوای، کالا یا خدمات ذکر شده در این مقاله نیست.

[/megadesc]

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://ipsa.co.ir/?p=206
اشتراک گذاری:
Avatar
مدیریت شرکت اپسا
ارائه‌دهنده‌ی بروزترین خبرها، آموزش‌ها و تحلیل‌های حوزه‌ی پول‌های رمزپایه در ایران - لطفا با نظرات خوب و سازنده خود ما را در بهبود عملکرد سایت یاری کنید.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد Ripple XRP ریپل چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی خسته شده است لطفا CAPTCHA را دوباره بارگذاری کنید

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.